EN

ЗУСТРІЧ З ВОЛОДИМИРОМ ОВЧАРЕНКО

Володимир Овчаренко (Москва) – галерист, колекціонер –  в PinchukArtCentre (Киев). Зйомка PinchukArtCentre та МіТЄЦ.

У п’ятницю, 23 грудня о 19:00 PinchukArtCentre в рамках виставки «Паркомуна. Місце. Спільнота. Явище» відбулася зустріч з Володимиром Овчаренко, колекціонером, засновником галереї «Ріджина» і першого аукціону сучасного мистецтва в Росії VLADEY.

 

«Володимир Овчаренко – він закохався в роботи Голосія, зробив йому величезну виставку в Центральному будинку художника (ЦБХ) в Москві», – каже художник Ілля Чічкан в інтерв’ю Buro 24/7. У 2003 році галерист організував ще одну персональну виставку Олега Голосія в Національному художньому музеї, саме вона запустила процес перетворення художників Паркомуни з «молодих хуліганів» на класиків.

Сквот Паркомуни існував в 1990-1994 рр., тоді молоді українські художники займали під майстерні нежилі будинки на вулиці Паризької комуни (нині – вул. Михайлівська) і в її околицях. З цього сквоту вийшла велика частина найяскравіших сучасних художників України, серед яких: Олександр Гнилицький, Олег Голосій, Ілля Ісупов, Максим Мамсіков, Олександр Ройтбурд, Арсен Савадов, Георгій Сенченко, Валерія Трубіна, Василь Цаголов, Ілля Чічкан і багато інших. Саме цьому унікальному періоду українського сучасного мистецтва присвячена виставка «Паркомуна. Місце. Спільнота. Явище» в PinchukArtCentre.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.