EN

ZURICH 2021: ПРО ПОЛІНУ РАЙКО МОВОЮ КОМІКСУ

Заявки до 10 червня

Текст організаторів:

«ZURICH 2021: ПРО ПОЛІНУ РАЙКО МОВОЮ КОМІКСУ»

Початок нового проєкту для творчої молоді і запрошуємо подавати заявки на участь у воркшопі зі створення коміксів!

Воркшоп відбудеться у липні 2021 (орієнтовні дати 5-11 липня, 7 днів).

Місце проведення – Херсонська область, поблизу м.Олешки, де жила унікальна художниця Поліна Райко. Проєкт є актом співтворчості художників коміксів у діалозі з мистецьким феноменом Поліни Райко – саме її життю і творчості буде присвячено комікс-журнал «Zurich 2021», який ми разом створимо.

Під час воркшопу учасники та учасниці познайомляться з мистецтвом Поліни Райко, відвідають її будинок, який повністю вкритий розписами і фактично є тотальною ілюстрацією до її життя. Ми вивчатимемо контекст, у якому вона жила, ходитимемо її вулицями, спілкуватимемося з її сусідами. В решті решт, ми спробуємо зрозуміти, що є творчість Поліни Райко для кожного з нас і розказати її історію у формі сучасного коміксу.

Результатом воркшопу буде створення комікс-журналу «Zurich 2021» (поліграфічна і онлайн-версія).
Кожен/кожна з учасників та учасниць створить власну історію.

Про Поліну Райко на Bird-in-Flight

ПРО МІСЦЕ
«Цюрих» – так деякі місцеві досі називають м.Олешки, колишній Цюрупинськ. Саме у Цюрупинську все життя жила Поліна Райко. Цюрупинськом (на честь більшовика Цюрупи, який тут народився) у 1928 році назвали старовинне місто Олешки, перша згадка про яке відноситься до часів Київської Русі (1084 рік). Справжня назва повернулася лише у 2016 році згідно з законом про декомунізацію. Проте навіть коли Олешки були Цюрупинськом, назву хотілося іншу. Можливо, тому й виник загадковий «Цюрих», в який зараз з великих міст переїжджають художники і ITшники заради свіжого повітря, сусідства з природою, неквапливого ритму життя.

НАШ МЕНТОР
Під час воркшопу з нами працюватиме менторка з ЄС, художниця коміксів з Берліну Marlene Krause, яка допомагала у створенні трьох коміксів для антології kuš! (Рига, Латвія, 2020 р.) та має багаторічний досвід проведення майстер-класів з коміксів (наприклад, для Інституту Сервантеса в Брюсселі, фестивалю коміксів у Барселоні та Більбао в Іспанії, Каунасі в Литві, для Maison des Auteurs у Ангулемі, Франція). Марлін вивчала ілюстрацію в Гамбурзькому університеті в Німеччині. Вона вже у захваті від творчості Поліни Райко і готова поділитися з учасниками та учасницями воркшопу своїм досвідом та вміннями.

ЗАПРОШУЄМО подавати заявки:
Творчу молодь (16-25 років) з Південного регіону України: Херсонська, Миколаївська, Одеська, Запорізька, Дніпропетровська області.

Заявка повинна включати:
1. Короткі відомості про себе (дата народження, місце навчання/роботи, кілька слів, які вас характеризують як творчу особистість).
2. Приклади робіт

3. Контактна інформація (телефон, профіль у соцмережах, e-mail)

Заявку треба відправити на e-mail: culture@i.ua, в темі листа вказати Zurich 2021

ДЕДЛАЙН прийому заявок: 10 червня 2021, 18.00 за Київським часом.

Якщо ви цікавитесь сучасною візуальною культурою і пов’язуєте своє майбутнє з дизайном, графікою, малюванням, навчаєтесь або працюєте за цими або дотичними спеціальностями, або займається малюванням у вільний час ця можливість саме для вас!

Буде відібрано 15 учасників/учасниць, яким повністю забезпечено проїзд, проживання, харчування, матеріали для роботи, переклад. Всі учасники отримають авторські примірники коміксу!

Участь у воркшопі є безкоштовною.

Проєкт «Zurich 2021: про Поліну Райко мовою коміксу” підтримує Європейський Союз та Ґете-Інститут за програмою Дім Європи

Партнери проєкту Первая Киношкола Благодійний фонд ім. Поліни Райко

Чи подавати заявку на воркшоп з коміксів? Звісно, подавати! Лише погляньте, в якому місці він проходитиме!

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.