Меню

«Зооморфна пластика в сучасній кераміці» в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва

10 жовтня о 15.00

Текст організаторів:

Національний музей українського народного декоративного мистецтва та артпростір «ЦеГлинаАрт»
протягом 2018–2019 рр. працюють над всеукраїнським виставково-мистецьким проектом «Зооморфна пластика в сучасній кераміці». Це багатофункціональний художній захід, спрямований на популяризацію сучасного мистецтва кераміки в Україні, який буде реалізовано в стінах Національного музею українського народного декоративного мистецтва. Захід є продовженням виставкового проекту 2016–2017 рр. «Aqva vita від гончарних красенів» (зооморфний посуд з колекції музею), під час якого було презентовано понад 120 зооморфних посудин ХІХ–ХХ століть з фондової збірки музею.

Метою проекту є формування сучасного погляду на зооморфну пластику, популяризація творів художників-керамістів України, творче спілкування музейників, мистецтвознавців, майстрів та митців різних стильових напрямків у мистецтві кераміки, поповнення музейної колекції. Мета й основні завдання проекту реалізовуються через проведення презентацій творчого доробку художників-керамістів, відкритих мистецьких вечорів за певними темами, перегляд відеофільмів тощо.

До участі в Проекті запрошуються професійні художники-керамісти з різних регіонів України. Загальна кількість учасників – до 60 осіб.

Для участі в проекті художники виготовляють твір відповідно до оголошеної теми «Зооморфна пластика в сучасній кераміці». Це можуть бути скульптури, посудні форми, дрібна пластика, пласти, інсталяції тощо. Автори надають на виставку 1–3 роботи, виготовлені впродовж 2018–2019 років і які раніше не експонувалися. Побудову експозиції та розміщення творів у музейному просторі здійснюють співробітники експозиційно-виставкового відділу музею та представник артпростору «ЦеГлинаАрт».

До відкриття виставки передбачається видання каталогу. Під час експонування виставки планується проведення культурно-мистецьких вечорів (4 теми) за певними напрямками.

Куратори проекту:
Бекетова Ірина – зав. відділу НМУНДМ
Дворак-Галік Олеся – художник, керівник артпростору «ЦеГлинаАрт»

Виставка проходитиме по 30 листопада

Національний музей українського народного декоративного мистецтва
Лаврська, 9, корп. 29

бачите помилку, пишіть сюди
Поділитися сторінкою