Меню

Zoo-Zoom в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва

Поділитися сторінкою

10 жовтня о 17.00

Текст організаторів:

Відкриття виставки ZOO ZOOM (зооморфна пластика в сучасній кераміці) в рамках всеукраїнського виставково-мистецького проекту. Це багатофункціональний художній захід, спрямований на популяризацію сучасного мистецтва кераміки в Україні.

Метою проекту є формування сучасного погляду на зооморфну пластику, популяризація творів художників-керамістів України, творче спілкування музейників, мистецтвознавців, майстрів та художників різних стильових напрямків у мистецтві кераміки, поповнення музейної колекції сучасними творами. Мета й основні завдання проекту реалізовуються через проведення презентацій творчого доробку художників-керамістів, відкритих мистецьких вечорів за певними темами, майстер-класів, лекцій, перегляд відеофільмів тощо.

Виставка є продовженням мистецького музейного проекту 2016–2017 рр. «Aqva vita від гончарних красенів» (зооморфний посуд з колекції музею), під час якого було презентовано понад 120 зооморфних посудин ХІХ–ХХ століть з фондової збірки музею. В рамках проекту відбувся круглий стіл під назвою «Зооморфний посуд в українському народному та декоративному мистецтві. Історія. Призначення. Використання.», в якому взяли участь мистецтвознавці, музейники, колекціонери.

У виставці ZOO ZOOM беруть участь понад 60 художників-керамістів, які спеціально до проекту створили тематичні фігурні посудини та скульптури у вигляді різноманітних тварин, декоративні пласти та композиції, інсталяції та ігрові набори з елементами зооморфної пластики.

Географія поданих на проект творів досить широка: міста Київ і Львів, Полтава та Харків, Кропивницький і Черкаси, Запоріжжя та Івано-Франківськ, Чернівці та Вінниця, Васильків, Вишгород і Бровари, Ужгород і Луцьк, села Малютянка та Плюти Київської області, Межиріч Черкаської, Опішня Полтавської та Рожнів Івано-Франківської областей. В експозиції презентовано понад 100 скульптурних форм, близько 20 багатофігурних композицій та пластів.

Виставковий проект засвідчує, що поряд із відомими художниками-керамістами з’являються молоді амбітні майстри, чиї імена ще невідомі шанувальникам мистецтва кераміки. Представлені роботи, створені з використанням різноманітних керамічних матеріалів та застосуванням багатьох технологічних прийомів, демонструють традиційні риси, притаманні українському гончарству, та підкреслюють особливості творчого стилю кожного з художників. Спорідненість традиційного та інноваційного напрямків в одному виставковому просторі є особливістю проекту сучасної зооморфної пластики в залах Національного музею українського народного декоративного мистецтва.

Музейна експозиція, як маленька мистецька крапелька, демонструє стан та процеси, якими хворіє та живе сучасне суспільство. Нове свіже молоде бачення, віддзеркалення у творчості митців викликів та процесів, що турбують сучасників, помітно відбиваються в представлених творах.

Несподіванкою для організаторів стало зацікавлення багатьох художників фантазійною темою драконів. Мабуть, ці істоти як символи неспокійного, дратівливого, мінливого часу, в який ми живимо, є засобами висловити своє ставлення до сьогодення. А образи мамонтів, як давніх викопних істот, закликають до стабільності та демонструють непереборну впевненість у невідворотності бігу історії. В той же час, численні образи пташок свідчать про потяг митців до романтичності, замріяності, сподівання на позитивні зрушення.

Під час відкриття виставкової експозиції організаторами буде представлено каталог виставки. Видання підготовлено організаційними зусиллями кураторів та творчої видавничої роботи Ореста Голубця та за фінансової підтримки дирекції музею, компанії Sergey Makhno Architects та кожного з художників.

Виставка проходитиме по 30 листопада.

Національний музей українського народного декоративного мистецтва
Лаврська, 9, корп. 29

бачите помилку, пишіть сюди