EN

ЗОНА ТИШІ


Виставку Влади Ралко (Київ) можна подивитися до 28 березня у Щербенко Арт-Центрі (Київ).

Текст організаторів:

Презентація книги Влади Ралко «Зона тиші» в межах однойменної виставки «ЗОНА ТИШІ. ФРАГМЕНТИ». Видання ознайомить читачів та читачок із репродукціями полотен, малюнків і фотографій, що увійшли до проєкту, створеного на арт-резиденції «ЧервонеЧорне мистецьке об’єднання» в Каневі, та авторським текстом-коментарем до нього.

Крім того, у книзі представлений фрагмент листування мистецтвознавиці Поліни Ліміної з Владою Ралко та Володимиром Будніковим, а також рецензія перформерки і теоретикині мистецтва Larisa Venediktova. Мисткиня та обидві дослідниці братимуть участь у презентації.

Виставка «ЗОНА ТИШІ. ФРАГМЕНТИ» представляє великоформатні полотна і зін у єдиному екземплярі, що містить відібрані авторкою фото, включно з її власними.

У своїх роботах Влада Ралко відкриває завісу до споглядання гуманістичних цінностей сучасності та радянської доби у контексті ідеологічних впливів. «У тоталітарному суспільстві мовлення художника було ошукане настільки радикально, що втратило свою засадничу рису – універсальну оптику, завдяки якій воно має можливість апелювати до людського в людині. Певний спосіб мислення був уживлений радянській людині, так би мовити, «під шкіру», у результаті чого персональне мовлення починало транслювати ціннісні засади чинної системи як свої. Людина неначе добровільно запустила «Чужого» всередину, зголосившись на керування собою звідти та дозволивши опікуватися власними цінностями системі, які та перетворила на конструкт для виконання владних функцій. У той самий час ціннісні орієнтири в мистецтві були визначені каноном соціалістичного реалізму, де штучно сконструйована реальність лишала людське поза законом. Власне, «людське» стало вважатися «дегенеративним», а моральний закон відлетів до зірок. Усе пішло шкереберть, а цінності з нагальної людської потреби перетворилися на осередок застарілої нудьги.», – зазначає художниця у тексті, написаному нею до книги «Зона тиші».

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.