EN

“ЗІР” ОЛЕНИ ПРИДУВАЛОВОЇ ТА ОЛЕКСІЯ АПОЛЛОНОВА


Проект Олени Придувалової (Київ) та Олексія Аполлонова (Київ) можна подивитися в галереї “Хлібня” (Київ). Куратор Гія Міміношвілі.

Текст організаторів:

ЗІР – відчуття (сенсорне відчуття), що дозволяє сприймати світло, колір та зовнішню структуру навколишнього світу у вигляді зображення або картини.
Втім, зорова картина є також продуктом обробки первинної зорової інформації мозком (з Вікіпедії)
Щоби творити світ – так, як це роблять художники – потрібно мати особливе сенсорне відчуття, особливу здатність бачити. Така здатність до обробки та перетворення “первинного зорового матеріалу” у нові світи, безумовно, притаманна Олені Придуваловій /

Елена Придувалова та Олексію Аполлонову. Вони і є головними дослідниками у короткій творчій експедиції до села Димерка Чернігівської області. Там, в обійсті “ArtCamp” протягом тижня від 13 до 19 вересня 2020 року відбувся пленер в рамках цьогорічної бієнале “Genius Loci/Геній місця”. Художники спробували себе у новій ролі під проводом колеги – кераміста Гії Міміношвілі.

Одноденна виставка експонувалася в руїнах колишньої церкви 20 вересня 2020 на місці дії, а відтепер – у Києві.

Відкриття виставки 2 жовтня 2020 року о 17.00.
Перед тим о 16.30 урочисте закриття фонтану “Цхра Цкаро / Дев’ять джерел” (Д.Шарашидзе, Г.Міміношвілі) біля Будинку митрополита.
Тема бієнале 2020 року – “Genius Loci / Геній місця” – апелює до поняття сакрального «духу місцевості» та його здатності приваблювати визначних людей і впливати на події. Тему слід розуміти широко – це культурний феномен, суть якого полягає в очевидному зв’язку творчої особистості з місцевістю його проживання та у його міфотворчій ролі й здатності до перетворення простору.

Саме такий культурний феномен сьогодні можна спостерігати у селі Димерка: завдяки художній ініціативі Гії Міміношвілі, Павла Мазая /

Pavlo Mazai

та спільним зусиллям мешканців села відбувається відродження та перетворення споруди колишньої дерев’яної церкви на своєрідний місцевий “центр тяжіння” для місцевої громади та гостей – Димерську Браму.
Мистецький зір – це здатність побачити можливість, розпізнати поезію у буденному житті, це здатність вдихати життя в руїну і надихати розбудовувати свій дім.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.