Проект Олени Придувалової (Київ) та Олексія Аполлонова (Київ) можна подивитися в галереї “Хлібня” (Київ). Куратор Гія Міміношвілі.
Текст організаторів:
ЗІР – відчуття (сенсорне відчуття), що дозволяє сприймати світло, колір та зовнішню структуру навколишнього світу у вигляді зображення або картини.
Втім, зорова картина є також продуктом обробки первинної зорової інформації мозком (з Вікіпедії)
Щоби творити світ – так, як це роблять художники – потрібно мати особливе сенсорне відчуття, особливу здатність бачити. Така здатність до обробки та перетворення “первинного зорового матеріалу” у нові світи, безумовно, притаманна Олені Придуваловій /
Елена Придувалова та Олексію Аполлонову. Вони і є головними дослідниками у короткій творчій експедиції до села Димерка Чернігівської області. Там, в обійсті “ArtCamp” протягом тижня від 13 до 19 вересня 2020 року відбувся пленер в рамках цьогорічної бієнале “Genius Loci/Геній місця”. Художники спробували себе у новій ролі під проводом колеги – кераміста Гії Міміношвілі.
Одноденна виставка експонувалася в руїнах колишньої церкви 20 вересня 2020 на місці дії, а відтепер – у Києві.
Відкриття виставки 2 жовтня 2020 року о 17.00.
Перед тим о 16.30 урочисте закриття фонтану “Цхра Цкаро / Дев’ять джерел” (Д.Шарашидзе, Г.Міміношвілі) біля Будинку митрополита.
Тема бієнале 2020 року – “Genius Loci / Геній місця” – апелює до поняття сакрального «духу місцевості» та його здатності приваблювати визначних людей і впливати на події. Тему слід розуміти широко – це культурний феномен, суть якого полягає в очевидному зв’язку творчої особистості з місцевістю його проживання та у його міфотворчій ролі й здатності до перетворення простору.
Саме такий культурний феномен сьогодні можна спостерігати у селі Димерка: завдяки художній ініціативі Гії Міміношвілі, Павла Мазая /
Pavlo Mazai
та спільним зусиллям мешканців села відбувається відродження та перетворення споруди колишньої дерев’яної церкви на своєрідний місцевий “центр тяжіння” для місцевої громади та гостей – Димерську Браму.
Мистецький зір – це здатність побачити можливість, розпізнати поезію у буденному житті, це здатність вдихати життя в руїну і надихати розбудовувати свій дім.
МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.
Матеріали за темою
-
Миниатюра записи
ЗБЕРЕЖЕНЕ СОНЦЕ. ГРИГОРІЙ КСЬОНЗ
-
СИСТЕМНІСТЬ ТРИВОГ І ВІДЧУТТІВ
-
МАЙСТЕРНЯ ОЛЕНИ ПРИДУВАЛОВОЇ. КИЇВ, 2022
-
ЗБЕРЕЖЕНЕ СОНЦЕ
-
ВЕЛИКІ СПОДІВАННЯ
-
АБСОЛЮТНО ВСІ УЧАСНИКИ РІШУЧІ, БЕЗ ТІНІ СУМНІВІВ
-
МАЙСТЕР-КЛАС ОЛЕКСІЯ АПОЛЛОНОВА (ЗАВЕРШАЛЬНИЙ)
-
АВТОПОРТРЕТИ ОЛЕНИ ПРИДУВАЛОВОЇ
-
РОБОТИ ПРОЄКТУ “МІТЄЦ. РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ПРОСТІР”. ЖИВОПИС
-
ФРАНЦУЗЬКІ ТАБЛИЧКИ: З ЧИСТОГО АРКУША
-
МІМЕЗИС
-
Миниатюра записи
ЗБЕРЕЖЕНЕ СОНЦЕ ПАНАСА ЯРМОЛЕНКА
-
ПОРТРЕТ В ІНТЕР`ЄРІ
-
БІЛИЙ БУКЕТ
-
ЖИВОПИС. МАЙСТЕР-КЛАС ОЛЕКСІЯ АПОЛЛОНОВА
-
Artist – talk: Елена Придувалова и Наталия Колесник и закрытие выставки “Granny Світ”
-
ОЛЕКСІЙ АПОЛЛОНОВ. ЖИВОПИС
-
ОЛЕНА ПРИДУВАЛОВА
-
CERAMIC ART WEEK В D.HUB
-
ГРАФІТІ ДЛЯ АННИ
-
ЖИЗНЕННЫЕ КАРТИНКИ