EN

ЖИТТЯ ЧАСОПИСУ “АНТИКВАР”. ВІЛЬГЕЛЬМ КОТАРБІНСЬКИЙ

Презентація журналу «АНТИКВАР» №124: «Світ і світло Вільгельма Котарбінського» в «КалитаАртКлуб» (Київ).

 

Текст організаторів:

Презентація свіжого випуску журналу «Антиквар», а також вернісаж авторської графіки Олени Придувалової, яка з’явилася під час роботи над колекційною серією вкладних аркушів видання (часопису).

«Антиквар» №124: «Світ і світло Вільгельма Котарбінського» повністю присвячений дослідженню життя та творчості Вільгельма Котарбінського, чия творча біографія була пов’язана з Києвом понад 30 років. До масштабного проєкту долучились автори з п’яти країн, де жив та працював художник — Польщі, України, Італії, Білорусі, Росії. Це перше об’ємне видання про художника і найбільший за обсягом випуск (200 сторінок) за всю історію «Антиквара». Робота над номером тривала 1,5 роки. Попри повну відсутність архіву митця, який розсереджений у приватних колекціях та державних архівах різнизних держав, авторами проєкту зібрані унікальні матеріали про Вільгельма Котарбінського, більшість з яких будуть оприлюднені вперше.

Ініціаторкою створення тематичного номеру, запрошеним редактором випуску та меценаткою проєкту стала магістрант Інституту історії мистецтва Варшавського університету Олександра Пеліховська.

Серія творів Олени Придувалової, яка будет представлена на вернісажі в рамках презентації «Антиквара», народилася під час роботи художниці над створенням омажу (твори-присвяти) Вільгельму Котарбінському. Прообразом послугували зображення Серафимів у парусах малих куполів Володимирського кафедрального собору, які прикрасили й обкладинку свіжого номеру «Антиквара».

Видавничий дім «Антиквар» заснований у 2006 році у Києві. Створює  однойменний друкований журнал про мистецтво та колекціонування, дописувачами якого є відомі українські та зарубіжні мистецтвознавці, історики, куратори галерей, а також видає спеціалізовані книги. Окрім стандартних номерів журнал публікує тематичні спецвипуски. Серед нещодавніх проєктів №119: «Герб&творці», №120: «Medicina nobilissima», №121: «Колекція родини Понамарчуків», №122: «Музей костюма і стилю Вікторії Лисенко», №123: «Музей сучасного мистецтва Одеси». У 2021 році ВД «Антиквар» відновив видання журналу «Український театр».

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.