EN

«Згадати той день коли» в PinchukArtCentre

27 лютого о 12.00


Текст організаторів:

27 лютого PinchukArtCentre представить виставку «Згадати той день коли» — групову виставку українських митців, яка представляє твори з колекції PinchukArtCentre та новостворені роботи.

«Згадати той день коли» демонструє блискавичну швидкість, з якою Україна змінювалася протягом останніх трьох десятиліть. Ця історія — складна, нелінійна та суперечлива. В ній представлені українці різних поколінь, які знаходяться між (небажаним) минулим і непевним майбутнім; між свободою, демократичними цінностями, відкритістю та потребою боротися проти внутрішніх та зовнішніх ворогів, корупції та браку прозорості.

«Згадати той день коли» зіставляє роботи різних поколінь, охоплених цією боротьбою, тими, хто працює над темами відчуження, колективної тривоги та історії, як антиутопічної провісниці майбутнього. Роботи останніх років неможливо розглядати, не згадавши та не переживши заново Перебудову чи бурхливі 90-ті роки. При цьому, виставка пропонує поглянути на історичні роботи через спектр сьогоднішніх соціополітичних викликів.

«Згадати той день коли» — це перший проєкт нової серії виставок, за основу яких взято колекцію українського мистецтва PinchukArtCentre. Ці виставки об’єднуватимуть роботи з колекції, яка в основному зосереджена на мистецтві 90-х та початку 2000-х років, з новими спеціально створеними чи наданими для виставки нещодавніми роботами.

Виставка представить роботи Юлії Бєляєвої, Сергія Браткова, Олега Голосія, Анни Звягінцевої, Саші Курмаза, Павла Макова, Олександра Ройтбурда, Олега Тістола, Романа Хімея та Яреми Малащука, Лесі Хоменко та Василя Цаголова.

Куратор виставки: Бйорн Гельдхоф, арт-директор PinchukArtCentre. Асистентка куратора: Ксенія Малих, керівниця Дослідницької платформи PinchukArtCentre. Архітекторка та дизайнерка експозиції: Дана Косміна.

Вхід вільний. Виставка працюватиме до 15 серпня.

PinchukArtCentre
Велика Васильківська/Басейна, 1/3-2

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.