EN

“Заґратоване мистецтво” в музеї Івана Гончара

До 10 липня

Текст організаторів:

Музей Івана Гончара відкриває до огляду виставку творів з приватної колекції Петра та Марини Порошенків.

На виставці представлено 43 твори живопису і графіки світових майстрів. Справжня історія колекції в самих творах, а знайомство з ними – шлях до відкриття. Вивчення кожної картини та долі її творця відкриває багато незнаного і дозволяє відкинути вкорінені стереотипи про художників.
Казимир Малевич, Іван Айвазовський, Василь Хмелюк, Харитон Платонов, Олександр Бенуа, Лука Джордано, П’єтро Барделліно, Василь Тропінін, Ісаак Левітан, Вільгельм Котарбінський, Вільгельм Велтен, Костянтин Горбатов та інші – більшість представлених робіт мають безпосереднє відношення до України.

Історія українського меценатства знає багато прикладів, коли з невеликих родинних збірок поставали великі музейні колекції. Серед таких колекцій київських меценатів і поціновувачів мистецтва є збірки відомих родин Терещенків, Ханенків, Оскара-Германа Гансена, Ігоря Диченка. Принагідно варто згадати і засновника Музею, в якому відбувається виставка, а саме Івана Гончара, відомого скульптора, художника, фундатора унікального хатнього музею українських старожитностей у Києві. Серед зібраних ним артефактів були як твори народного мистецтва, так і картини професійних художників.

Колекція родини Порошенків почала формуватися ще у 80-90-х роках минулого століття з метою повернення в Україну шедеврів національного та світового мистецтва.

Однак, під час підготовки колекції до показу, вона набула невластивого для мистецтва звучання. Обшук зі зламом у музеї та інші подібні дії органів, які натомість покликані охороняти право, порушують цивілізаційні питання – закону, мистецтва, свободи та гідності.

Тож, це не лише відкриття виставки, а й знаходження кожним відвідувачем відповіді на питання:

– Як пов’язані з Україною всесвітньо відомі художники і їхні роботи?
– Що означає меценатство в сьогоднішній Україні?
– Чи може музей експонувати колекцію, яка набула політичного резонансу?
– Чи має суспільство право на доступ до приватної колекції й на власне бачення ситуації?

Виставка відкрита для огляду:

Вівторок – Неділя
10:00 – 18:00

(О 17:45 заходить остання група відвідувачів)

У виставковому приміщенні допускається перебування не більше 10 осіб, виключно у масках (згідно з умовами дотримання карантину). Жива черга формується у дворі музею.

Вхід безкоштовний.

Виставка триватиме до 10 липня.

Музей Івана Гончара
Лаврська, 19 (Івана Мазепи, 29)

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.