«За кордоном» в галереї мистецтв “Лавра”

«За кордоном» в галереї мистецтв "Лавра"

30 вересня о 18.30

Текст організаторів:

Ввідкриття арт-проєкту «За кордоном» учасників унікального арт-об’єднання «СКВОТ НА ОЛЕГІВСЬКІЙ»: Анатолія Варварова, Ігоря Коновалова, Сергія Корнієвського та Едуарда Потапенкова. В експозиції проекту будуть представлені масштабні яскраві роботи, які художники створювали спільно, послідовно досліджують проблему співвідношення загального та особистого. Формуючи свій власний творчій простір у формі діалогу один з одним та з глядачем, художники розкривають теми кордонів замкнених соціальних систем та відкритого суспільства.
Експозиція проєкту є свого роду запрошенням до роздумів на тему «кордонів» не лише як просторово-часової категорії, а більш як визначення граней сприйняття людиною навколишнього світу у сукупності з її власними обмеженнями. Так, «кордони» розділяють людський простір, протиставляючи нас один одному, у той самий час – вони об’єднують нас в окремі групи, спонукаючи до співтворчості, співпереживань та взаємодії. І, позаяк кожен митець творить у певних межах, самостійно визначаючи «кордони» власного мистецтва, їх об’єднання в одному проекті стає засобом розвитку та створення унікального творчого продукту, в якому мистці рефлексують на важливі особисті та соціальні теми крізь призму власних «кордонів». Метафізика синергії художників Сквоту народжується у безкінечній довірі мистців один до одного та впевненості у талановитості кожного.
Гончаренко А.
Художники арт-комуни «Сквот на Олегівській»: Анатолій Варваров, Ігор Коновалов, Сергій Корнієвський, Едуард Потапенков: «Зрозуміло, що від самого народження людину наділяють «кордонами» і що цих обмежень така кількість, що перелічувати та осягнути немає сенсу. Йдеться як про внутрішні, так і про зовнішні кордони арт-комуни «Сквот на Олегівській». Саме явище існування такої арт-комуни протягом з 1990-х років і по сьогодні вже унікальне, де головною ознакою «здорових» кордонів між художниками є справжня гнучкість та стійкість, оскільки історія налічує велику кількість спільних проектів. Проект «За кордоном» орієнтований на черговий перехід з мікросоціуму «арт-комуни» – в макросоціум певної «інституції» для визначення проблематики ідентичності колективної творчості, адже презентація за межами своєї групи у соціум є як продуктом колективного інфо-колажу, так і кожного учасника окремо, визначаючи межі взаємогри «колектив–індивід», виявляючи органічне переживання непростої різновекторної дійсності соціальних спазмів останніх років. Кожна колективна робота – це структура-скарбничка чуттєвості та інтелекту чотирьох авторів у певний час до усвідомлення завершеності. Колективна зупинка процесу поки не визначена, адже соціальна форма «арт-комуни» не застигла у своїй динаміці, але прагне до неї в автономній оболонці метапозиції».
Проєкт створений за підтримки БФ «Мистецтво без меж».
Захід відбудеться з дотриманням усіх карантинних норм.
Проєкт триватиме до 14 жовтня.

Галерея мистецтв “Лавра”
Лаврська, 7Б

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.