EN

Ювілейна виставка Марфи Тимченко у НМУНДМ

24 лютого о 17.00

Текст організаторів:

ЮВІЛЕЙНА ВИСТАВКА МАРФИ ТИМЧЕНКО
Відкриття ювілейної виставки декоративного розпису та порцеляни народного художника України Марфи Тимченко, присвячена 100-річчю від дня народження видатної української мисткині.
24 лютого о 17.00 розпочнеться довгоочікувана подія, яка презентує понад 50 творів декоративного розпису на папері та близько 30 творів порцеляни 1945–1989 років з музейної колекції.
Ретроспективна виставка дає можливість простежити еволюцію творчої манери Марфи Тимченко, зміну естетичних акцентів та уподобань відомої майстрині петриківського розпису.
Художниця присвятила близько сімдесяти років свого творчого життя різним мистецьким інтересам, зокрема народній станковій графіці, декоративному та монументальному живопису, розписам на порцелянових і дерев’яних виробах, художній поліграфії, текстилю.
Близько тридцяти років Марфа Тимченко працювала над розписами порцеляни на різних підприємствах України, зокрема, на Київському експериментальному кераміко-художньому заводі (1954–1977). Тому розписи сервізів, тарелів і різних розмірів ваз – від «монетки» до великих виставкових – займають особливе місце у творчому доробку майстрині.
У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва зберігається одна з найбільших колекцій творів художниці: 170 робіт розпису на папері, 149 – на порцеляні, 36 – на дереві.
Виставка триватиме до 3 квітня.

Національний музей українського народного декоративного мистецтва
Лаврська, 9, корп.2

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.