EN

Юлія Захарова в галереї “Дзиґа” (Львів)

7 травня о 17.00

Текст організаторів:

Відкриття проєкту “In Memoriam” Юлії Захарової.

Над проєктом “In Memoriam” художниця Юлія Захарова продовжує працювати вже протягом багатьох років, щоразу доповнюючи його новими серіями робіт. Виставка щільно складена із семи частин/блоків, котрі взаємодіють, творячи єдине цілісне смислове поле. Естетично ємке поліхромне плетиво образів і відчуттів, в якому авторка, використовуючи засоби власної археології, створює своєрідну універсальну книгу, яка є дослідженням феномену пам’яті в цілому. Художниця ніби перегортає перед нами сторінки цієї книги, намагаючись знайти відповідь на питання про те, на що схожа наша пам’ять? Як ми переживаємо різні події та який слід вони залишають в пам’яті? Як ми пов’язані з колективною пам’яттю народу та країни? Як час змінює спогади та чи є ці спогади істинними?

По мірі заглиблення в експозицію, проєкт видозмінюється, ускладнюється і рафінується, непокоїть та дозріває. Застигши мов віск, на мить перетворюється на складний візуальний палімпсест, фактурний відбиток пам’яті особистого досвіду взаємодії Людини зі Світом.

Проект подорож, проєкт занурення.

Обережно пройдемо між дерев, вдивляючись у напівтемряву густого гілля, вслухаючись в шурхіт трави, невідомі звуки, чийсь шепіт. Йдемо навпомацки, тихо і навшпиньки, боячись злякати приспаних примар обабіч стежки. Мнемопам’ять не дасть нам поранитись чи заблукати, оминаючи гострі кристали власних, дбайливо вирощених сталагмітів.

Дихаймо глибше. Здійснюючи свою власну археологію, ми однозначно приречені відчути млосний запах давно призабутих ароматів. Вони намалюють нам спершу нечіткий, потім ясніший обрис чийогось силуету, що поволі віддаляється, розчиняючись у перспективі світанкового пейзажу.

Вдивившись глибше в імлисту сутінь, стає зрозумілим – цей подорожній це Ви.

Куратор проєкту: Мирослав Вайда

Експозиція триватиме до 21 травня.

Галерея “Дзиґа”
Вірменська, 35, Львів

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.