Меню

Єжи Онух та Олександр Соловйов в МП «Акт»

16 травня о 19.00

Текст організаторів:

Мистецький простір АКТ відкриває публічну освітню програму розмовою двох колег, погляди яких, однак, не завжди співпадали. Єжи Онух та Олександр Соловйов — не просто свідки, а й ключові гравці історії сучасного українського мистецтва. За їх безпосередньої участі працювали головні центри сучасного мистецтва, створювалися проекти для Венеційської бієнале, а Україна робила перші кроки на міжнародній мистецькій арені. Цим двом людям є про що поговорити між собою. А нам з вами абсолютно необхідно цю розмову почути.

Єжи Онух
Художник, куратор, педагог мистецтв, адміністратор мистецтва та дипломат.
З 1997 по 2005 роки Онух керував Центром сучасного мистецтва, також відомим як Центр сучасного мистецтва Сороса в Києві. За його керівництва, у ЦСМ відбулися виставки Енді Воргола, Йозефа Бойса, Нам Джун Пайка, Іллі Кабакова та багато інших. Його перебування на посаді було одним з найдовших і найбільш успішних в історії центру. У 2001 році Єжи Онух ініціював першу українську презентацію на 49-му Венеціанському бієнале. У 2005 році став першим радником Посольства Республіки Польща в Україні та директором Польського інституту в Києві. У період з 2010 по 2014 роки працював директором Польського інституту культури в Нью-Йорку та першим радником Генерального консульства Республіки Польща.
Зараз Єжи Онух є висококваліфікованим консультантом з питань культурної дипломатії, розвитку мистецтва та культурної політики й продовжує працювати куратором на міжнародних подіях, пов’язаних із сучасним мистецтвом. Живе й працює в Торонто та Києві.

Олександр Соловйов
Куратор сучасного мистецтва, автор численних мистецтвознавчих публікацій.
З початку 2003-го до середини 2010-го був пов’язаний з діяльністю Фонду Віктора Пінчука «Сучасне мистецтво в Україні», а потім PinchukArtCentre. Був куратором проектів «Перша колекція» , «Прощавай, зброє» і «Перевірка реальності», організованих Фондом Пінчука в 2003-му, 2004-му і 2005-му роках відповідно. З 2006 року займався виставками в PinchukArtCentre: «Новий простір», Generations UsA, Reflection, «20 номінантів PinchukArtPrize для молодих українських художників», «Рудий ліс». Останні вісім років є куратором проектів сучасного мистецтва в «Мистецькому Арсеналі». серед них: «Незалежні. Нове мистецтво нової країни 1991-2011», «Олександр Гнилицький. Реальність ілюзії», «Flashback. Українське медіа-мистецтво 90-х», «Кирилл Проценко. Палкий», а також спеціальний українсько-польський проект «Подвійна гра» в рамках Київської міжнародної бієнале сучасного мистецтва АРСЕНАЛЕ- 2012. У 2014-му входив в кураторську групу проекту «Передчуття. Українське мистецтво сьогодні», а в 2015-му був куратором і членом журі виставки-конкурсу українських і британських молодих художників Uk/raine. Обидва проекти пройшли в лондонській галереї Saatchi.
Тричі курирував проекти Українського павільйону на Венеціанській бієнале.
Живе та працює у Києві.

Вхід вільний

Мистецький простір АКТ, арт-завод Платформа
Біломорська, 1

бачите помилку, пишіть сюди
Поділитися сторінкою