Меню

«Явлення» в Національному художньому музеї України

15 листопада о 17.30

Текст організаторів:

Музейне видання!

Напевне, ви пам’ятаєте виставку «ЯВЛЕННЯ. Пам’ятки Братського монастиря», яка проходила в NAMU з 23.12.2018 по 31.03.2019 і відзначалась інноваційним поєднанням пам’яток стародавнього мистецтва з сучасними медійними технологіями експонування. Вперше після ліквідації монастиря його художні, історичні і церковні реліквії було представлено в єдиному просторі. Тепер завдяки підтримці Українського культурного фонду виходить каталог виставки (дизайнери – Олег Грищенко і Олена Старанчук).

У виданні викладено історію створення, побутування, реставрації і дослідження пам’яток Київського Братського Богоявленського монастиря. За підсумками досліджень окреслено місце ікони Братської Богоматері, історію становлення і поширення її іконографії в українських землях, роль іконографії в братському русі. Визначено ікони з іконостасу Богоявленського собору, виготовленого на замовлення Івана Мазепи, встановлено дату його виконання та подано короткий опис. Суттєвим результатом дослідження стало доповнення уявлень про Київську школу малярства кінця 17 століття.

У презентації каталогу візьмуть участь:

Юлія Литвинець, генеральна директорка NAMU

Галина Бєлікова, завідувачка відділу стародавнього мистецтва Національного художнього музею України, кураторка виставки «Явлення. Пам’ятки Братського монастиря», авторка дослідження

Людмила Міляєва, докторка мистецтвознавства, професорка Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури

Тетяна Ярошенко, віце-президентка НаУКМА з наукової роботи

Ірина Мартинюк, головна зберігачка фондів Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

Іван Світличний, художник, дизайнер експозиції виставки «Явлення. Пам’ятки Братського монастиря»

Олег Грищенко, Олена Старанчук, дизайнери каталогу.

Національний художній музей України

 

бачите помилку, пишіть сюди