EN

Ярослава Рассаднікова в НМУНДМ

2 грудня о 16.00

Текст організаторів:

Відкриття виставки авторської ляльки Ярослави Рассаднікової «Невигадані історії».
Виставкова експозиція презентує понад 25 авторських ляльок київської мисткині, виконаних із полімерної глини, пап’є-маше та текстилю. Переважно це казкові герої – «Арлекін і Коломбіна», «П’єро», «Шляпник і Ко» та інші, створені у власній інтерпретації. Поряд з казковими героями представлені також і персонажі художніх творів – Тев’є-молочник, Діва Плавалагуна. Серед експонатів є фантазійні та філософські твори – «Музика відображення душі», «Плинність часу» тощо.
Ярослава Рассаднікова працює з авторською лялькою тринадцять років. Художник-модельєр за фахом, майстриня власноруч виготовляє одяг та аксесуари для ляльок, використовуючи різні матеріали – вовну, шкіру, бісер, напівкоштовні камені. Ескізи своїх творів авторка малює рідко, адже, за її словами, лялька народжується такою, якою хоче.
Особливість творчості Ярослави Рассаднікової в тому, що всі образи, які вона створює, зовсім різні. Єдине, що їх об’єднує – це досконале виконання і схожість її авторських ляльок на живих істот.
«Надихаюся незвичайними обличчями людей, красивими фактурами тканин, антикварними та вінтажними штучками. Читаючи казки з дітьми, часто хочеться втілити свою версію персонажа і я беруся за справу. Кожен персонаж зі своїм неповторним характером розповідає свою історію. Звідси і назва виставкового проєкту «Невигадані історії», – розповідає лялькарка.

Нагадуємо що відвідування музею дозволяється за умови наявності :
🔺 негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена строком дії 72 години;
🔺 зеленого COVID-сертифіката;
🔺 документа про одужання.

Національнй музей українського народного декоративного мистецтва
Лаврська, 9

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.