EN

Ярослав Яновський в галереї «Детектор» (Ів.-Франківськ)

10 грудня о 12.00

Текст організаторів:

В своїй творчості художник послуговується випробуваними постмодерністськими художніми стратегіями – імітацією поп-арту в живописі, в об’єкти навмисне вкрапляються елементи кічової декоративності, а відео навпаки затягнуте й нудне. Насправді, роботи виходять за межі стильових і формальних обмежень. В творах художник прагне екстраполювати назовні межовий суб’єктивний метафоризм. Як зазначає сам митець, його творчість інтуїтивна, себто, якість продукується не розумом, а натхненням.

Потрібно відмовитися від своїх глядацьких звичок, від сприйняття вихованого на однотипних виставках, щоб потрапити цей дивний світ, що захоплює композиційною режисурою, з довірою без упереджень. Художник малює не конкретні події, а створює поетичні ремінісценції породжені його уявою і фантазіями, тим самим ілюструючи складний комплекс емоційних почуттів сучасної людини. Світ художника – це складний духовний світ людських сутностей, де в синкретичній формі переплітаються найтонші інтелектуальні, психологічні, чуттєві способи пізнання і освоєння життєвих ситуацій та безпосередньо предметного світу. Творче сприйняття дійсності – специфічне відбиття картини духовних ідеалів, як би пафосно це не звучало, та естетичних вподобань часу.

Ярослав Яновський учасник понад сотні акцій і програм сучасного мистецтва в Україні та за кордоном з 1989 року. Бере активну участь у міжнародних програмах в основному перформенсами, відеоартом і графікою. Не вважає за необхідне розграничувати жанрово потребу висловитись. Досить плідний, тому щороку втілює персональний проект у рідному місті.

Анатолій Звіжинський

«час кроль’я» Ярослав Яновський
«Скажу про такий античний звичай: коли заколюють бика, то почергово судять за це усіх і виправдовують; звинувачувальний вирок виносять ножеві, кажуть що то він убив бика».
Клавдій Еліан, ІІІ ст. до н.е.

Продовжується стрімкий процес освоєння мистецтвом територій, які раніше не вважалися його сферою. Змінюються принципи світової художньої системи. Поява новітніх технологій і презентаційних стратегій докорінно змінюють сам зміст терміну «мистецтво» ставлячи під сумнів його правдивість і цінність. Звичні і традиційні способи відтворення і бачення співіснують паралельно з віртуальними, дистанційними моделями сприйняття інформації, котрі набувають все більшої аудиторії й стають домінантними.

Та живопис і скульптура ще надовго залишатимуться головними медіа на арт ринку. Тактильність та енергетика для людини чуттєвої – важливий елемент у живому спілкуванні. Теперішні часи це продемонстрували наочно.

Творчість – як перманентна внутрішня втеча незалежно від зовнішніх обставин. Тварини та предмети, що нас оточують, роздуми і рефлексії, спогади й ілюзії.

Пропоную глядачеві пофантазувати і зіткнутися з реальністю. Не шукати зайвого, а просто відчути дотик, імпульс, включитися у гру. Об’єкти можна торкатися, живописом милуватися, а відео дивитися не до кінця.

Ярослав Яновський
Художник
1965 р.н., Івано-Франківськ
1988 – Львівське училище прикладного мистецтва ім. І.Труша
Виставки:
2020 – «Абракадабра», виставка-акція, галерея ЧЕЧ, Івано-Франківськ
2019 – «Гаракі», галерея «Арт на мур», Івано-Франківськ
2019 – «Індивідуальні артикуляції», Музей сучасного українсько мистецтва Корсаків, Луцьк
2018 – «Швидкорозчинний час», Мистецький арсенал, Київ
2018 – «Ганджубас», галерея ЧЕЧ, Івано-Франківськ
2017 – «Чеч», галерея ЧЕЧ, Івано-Франківськ
2017 – «Порт’All. Permanent liminality», міжнародний фестиваль сучасного мистецтва Porto Franko, Івано-Франківськ
2017 – «Чеч», ZenkoGallery, Татарів
2016 – «Ар(т)хеологія», ЦСМ, Івано-Франківськ
2016 – «Маргінеси міфу», міжнародний фестиваль «ПортоФранко-Гогольфест», Івано-Франківськ
2013 — Art Kyiv Contemporary, Мистецький арсенал, Київ
2013 – «Презентація», ЦСМ, Івано-Франківськ

Виставка триватиме до 20 січня 2021 року.

Галерея «Детектор»
Сахарова, 23 (розташований в просторі “Промприлад.Реновація”),  Івано-Франківськ

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.