EN

Як у  кіно…

22 липня о 19:00 в галереї Артсвіт на першому поверсі відбудеться відкриття виставки “Як у  кіно….” за участю 15 художників/-ць, що в своїх роботах осмислюють досвід  воєнного часу з 24 лютого.

Текст організаторів:

Це перший виставковий проєкт після  початку повномасштабного вторгнення, який нам вдалося організувати в Артсвіт, тож не  пропустіть цю подію, а ми будемо з нетерпінням чекати на вас. 

Як у кіно… 

Сьогодні мільйони українців переживають потужний колективний досвід — повномасштабну  війну в рідній країні. Прокинутися 24-го лютого від звуків вибухів або дзвінка близької людини,  зв’язатися з родиною, вирішити, евакуюватися чи залишатися вдома, а далі — безліч  унікальних людських історій, які неможливо порівнювати. 

Проте, у наших розповідях про війну є деякі спільні риси, що певною мірою характеризують  досвід кожного: змінене сприйняття часу і простору, звичних об’єктів та локацій; переоцінка  поняття «дому»; відчуття нереальності, кінематографічності того, що відбувається. 

Виставкою «Як у кіно…» ми хочемо зафіксувати, як українські художники рефлексують цей  колективний досвід. Усі роботи, представлені на ній, створені після 24 лютого 2022 року, часто у  форматі візуальних щоденників, що в режимі реального часу реагують на події війни. 

Для Галереї Артсвіт це не тільки перша виставка з початку війни, а й репрезентація внеску  українських митців у боротьбу на культурному фронті, висловлена у місті, прикордонному до  фронту фізичного. Дніпро вдруге за 8 років став форпостом українського спротиву, що робить  його особливим місцем для реалізації цього проєкту.

«Як у кіно…» — художнє втілення наших переживань під час війни, як групових, так і особистих.  Це сучасне мистецтво, спроможне бути сприйнятим широкою публікою без додаткового  контексту, бо художник і глядач знаходяться в одному інформаційному полі, розуміючи один  одного як ніколи до цього.  

Говорячи про цю війну, український митець майже не використовує алегоричність,  концептуальні методи, складні символи і метафори. Щоб висловитися, йому не потрібні  смислові надбудови чи метафізичні образи. Адже що може бути переконливіше, ніж наша  реальність зараз? Що може бути важливіше? 

Дінара Халілова, Вікторія Нікітіна 

Художники/-ці 

Артем Андрійчук (Кафельман) 

Леся Бабляк-Тетерук 

Тереза Барабаш 

Богдан Бучковський 

Аркадій Гольдман 

Ігор Гусєв 

Ілля Ісупов 

Дар`я Кольцова 

Дмитро Кришовський 

Поліна Кузнєцова 

Наталія Левітасова 

Сергій Лиховид 

Натан Маркман 

Наталія Юрченко 

Сана Шахмурадова

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.