EN RU

«Я ніколи не хотів цього робити» в інституті автоматики

"Я ніколи не хотів цього робити" в інституті автоматики

18 грудня о 16.00

Текст організаторів:

Проєкт складається з інсталяцій, що знаходяться в трьох кімнатах в будівлі Київського інституту автоматики.
Основою проєкту послугував текст, згенерований алгоритмом із пояснень до робіт виставки Future Generation Art Prize (PinchukArtCentre). Експлікації було завантажено у комп’ютерну програму InferKit. (Цей інструмент генерації тексту бере наданий вами текст і генерує те, що, на його думку, буде наступним, використовуючи найсучаснішу нейронну мережу. Його можна конфігурувати та створювати текст будь-якої довжини практично на будь-яку тему).
Результат, який запропонувала програма, складно відрізнити неозброєним оком від звичних текстів-концепцій, котрі доводиться читати на виставках сучасного мистецтва.
Виставку Future Generation Art Prize було обрано як найбільш відповідну узагальнену модель, адже на ній представлені ідеї художників із багатьох країн світу.
Збіг, що виникає зі словом “generation”, яке перекладається з англійської як “покоління” і як “генерування”, в даному контексті не лише підкреслює обмеженість мовного інструментарію, але й відсилає до перспективи генерування ідей штучним інтелектом та конкурування з людьми у сфері мистецтва в майбутньому.

Кожен з учасників працював над організацією простору та створенням об’єктів для експозиції, знаходячи власні методи роботи з отриманим текстом.

Інститут автоматики
Нагірна, 22

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.