EN

ВОВА ПОЛЄГІН


Портрет художника записано на відкритті виставки Юрія Пікуля (Київ). Експозицію можна подивитися в Dymchuk Gallery (Київ) до 30.01.2022 року.

Текст організаторів:

Dymchuk Gallery представляє нову виставку Юрія Пікуля «Назустріч відчуженню», що складена з живописних полотен та інсталяції, створених у 2021 році. Автор у своїх роботах реалістично зображує вхідні групи важливих культурних інституцій України: Міністерства культури, Національного художнього музею України, Мистецького арсеналу та інших, і звертає увагу глядача на відчуття відчуженості, яке викликають у автора ці заклади.
«Ця серія, з одного боку, є живописно-протокольною фіксацією зовнішнього вигляду основних культурних та художніх інституцій Києва у 2021 році. Я виконував ці роботи як фото на паспорт, та не ставив перед собою жодних завдань, крім як продемонструвати впізнаваність об’єкта в нейтральному середовищі, позбавленому емоцій, об’єму та глибини. Так, картини тут працюють як формальне зображення у наукових книгах 19-20 століть, наділене єдиною функцією — дати наочне уявлення про зображуваний об’єкт.
З іншого боку, через ці роботи мені хотілося продемонструвати своє суб’єктивне сприйняття обраних інституцій, своє неототожнення з ними, а також артикулювати відчуття взаємного відчуження і непричетності, закритості, непомітності, паралельного існування, що ніде не перетинається. Плаский, як театральна декорація, фасад, за яким нічого немає. Такий же плаский, як і класична картина, що імітує глибину, за якою теж нічого немає. І тут можна поставити знак рівності між інституціями реальними та зображеними. Знак рівності як дві паралельні лінії, що ніколи не перетинаються».
Юрій Пікуль

Виставка триватиме до 30 січня 2022 року.

Dymchuk Gallery
Ярославська, 21

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.