EN

ВОЛЯЗЛОВСКИЙ И УСЯ ЕГО ТВОРЧА ЖІЗНЬ


Виставку Стаса Волязловського (Херсон,1971-2018) можна подивитися до 26 вересня в ЄрміловЦентрі у Харкові.  

Сюжет створено за підтримки Grynyov Art Collection.

Текст організаторів:

Велика виставка херсонського художника Стаса Волязловського (1971-2018). “Волязловский и уся его творча жізнь” – це масштабна ретроспективна виставка, що демонструє усі медіа, з якими встиг попрацювати художник.

Куратори – Вікторія Бавикіна, Олександр Соловйов та Олена Афанасьєва.

Виставка проведе глядача різними етапами творчості Стаса Волязловського — від його керамічних робіт, у яких тільки закладався авторський стиль, через експерименти з фотографією та графікою, що втілились у дружній співпраці з дніпропетровським журналом «НАШ», крізь написання побутових та еротичних казок та есеїв через роботу з текстильним матеріалом (який сам Волязловський називав «ганчірками») до експериментів з відео.

У різні періоди сам Стас Волязловський називав своє мистецтво пеніс-артом, хер-артом, але найчастіше — шансон-артом. «Шансон-арт — це моя рефлексія на світ, у якому я існую, з його інтересами, проблемами, страхами, релігією, новими культурними викликами, з його телебаченням та програмами, наповненими дебільною рекламою, розчленухою, криміналом, порнографією, серіалами та політикою, з його жовтою пресою та його інтернетом…».

«Його роботи буквальні, прямолінійні, трикстерські та водночас дуже близькі, ба навіть народні: доступні художні матеріали, повсюдне використання побутових речей, зрозумілі теми без подекуди характерної сучасному мистецтву надмірної концептуалізації та інтелектуального пафосу. Мистецтво Волязловського часто намагаються віднести до якоїсь з уже усталених, «офіційних» категорій: мистецтва аутсайдерів, ар брюту, примітивізму тощо. Вітчизняна мистецтвознавча традиція вимагає маркувати його практику, помістити її в певну нішу, хоча здається, що такий підхід, як і загалом необхідність суворої категоризації, вже є сумнівним і застарілим», – зазначають куратори.

Стас Волязловський – учасник об’єднання «Тотем» та гоп-глем гурту «Рапани». Народився 1971 року у Херсоні, де працював протягом усього життя, свідомо не змінюючи місця проживання.  Лауреат художньої премії імені Казимира Малевича, стипендіат програми міністра культури й національної спадщини республіки Польща Gaude Polonia, постійний учасник міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва «Бірючий». За життя мав виставки у Франції, Бельгії, Чехії, Польщі, Німеччині та інших країнах. Роботи зберігаються у приватних колекціях та музеях, зокрема у Центрі сучасного мистецтва Жоржа Помпіду (Франція) та галереї Арсенал (Польща).

Розклад подій паралельної програми

05.09 

17.00 Кураторська екскурсія Вікторії Бавикіної

18.00 Презентація книги  “Волязловський. Стереоскопічно”

09.09 

18.00 Artist-talk Алевтини Кахідзе “Як художниця про художника”

17.09 

18.00 Херсонські байки від Олени та Максима Афанасьєвих

18.09 

18.00 Кураторська екскурсія Олени Афанасьєвої

26.09 

17.00 Кураторська екскурсія Вікторії Бавикіної 

 

Проєкт реалізується за підтримки Grynyov Art Collection. 

Партнери проєкту – Центр культурного розвитку Тотем, Відкритий архів українського медіа-арту, Карась Галерея, Арт-центр Я Галерея, Kogutiak Foundation, галерея Arsenal, Білосток, Польща.

Виставка «Волязловский и уся его творча жізнь» триватиме до 26 вересня.

Вхід вільний 18+

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.