Меню

Волт Вітмен в America House Kyiv

23 липня о 18.30

Текст організаторів:

Художники і художниці студії Aza Nizi Maza звернулись до американського поета Волта Вітмена, аби відзначити 200-ту річницю з його дня народження. У майстерні Миколи Коломійця, викладача і засновника студії, взялися за олівцеві портрети американського поета. Коломієць розповідає: «Коли я почав читати дітям вірші Вітмена, ніхто про нього не знав. Діти почали малювати портрети, а я в цей час читав їм вірші. Оскільки Вітмен дуже візуальний і в нього багато перелічень — це спрацювало». Поступово борода поета вкрилася лісами, а голова стала скелею у гірському масиві. Вітмен-хмара мав бороду з дощу, а Вітмен-селянин — з польових квітів. Він по-буденному прощався з музою, знаючи, що скоро вони побачаться знову, та торкався планет вказівним пальцем.

У віршах Вітмен писав, що готовий відмовитися від усього, крім розмаїття своїх облич. Саме вони — багатогранні характери Вітмена — стали темою виставки.

Aza Nizi Maza — незалежна художня студія, в якій розвиток навичок та втілення ідей — єдиний насичений процес. Доки училища відшліфовують академічний рисунок і просять не поспішати з фантазією, Aza Nizi Maza культивує критичне мислення та підтримує свободу висловлювання. У майстернях живопису, графіки та скульптури, робочий процес проходить в постійному обговоренні задумів і випробуванні прийомів в оточенні творів старих майстрів і сучасного мистецтва. Студію було засновано в Харкові в 2012 році Миколою та Марією Коломійцями.

Художники та художниці — Еліна Бова, Катерина Єгорова, Олександра Зареченська, Тимур Іскандеров, Федір Константинів, Олекснадра Куцина, Олеся Макарова, Лев Наумов, Євгенія Пересьолкова, Анна Пукліч, Глафіра Ревенко, Олександра Роменська, Марта Сальник, Дарина Хамаха, Вероніка Черненко, Данило Чернишов.

Текст: Борис Філоненко

Виставка триватиме  по 10 серпня

Вхід вільний

При собі необхідно мати паспорт або посвідчення водія.

America House Kyiv
Миколи Пимоненка, 6

бачите помилку, пишіть сюди
Поділитися сторінкою