EN

ВНУТРІШНІЙ КОЛІР. ПРОСТІР


Репортаж з відкриття виставки Ангеліни Гафинець (Ужгород) в Музеї “Київська картинна галерея” (1.02-1.03, 2023). Куратор Юрій Комельков (Київ).

Реліз організаторів виставки: 

«Закарпатська школа живопису вже друге століття займає окреме унікальне місце на культурній мапі України та народила декілька поколінь видатних художників. Якщо шукати одне слово, яке їх поєднує, то це слово «ІНШІ». В їх творчості інша експресивність, інша емоційність, інше відношення до кольору. Вони створюють живопис під іншим кутом. Ангеліна Гафинець, продовжуючи традиції, зробила дуже потужний крок в новітньому сприйнятті кольору та активно працює в цьому напрямку. Це вже третя виставка в музейному просторі під моїм кураторством. Дві попередні «ПІД ІНШИМ КУТОМ» з великим успіхом відбулися у 2021 році в музеї історії міста Києва та у 2022 році в музеї сучасного українського мистецтва Корсаків. Роботи, які сьогодні презентовані, дуже яскраві і цікаві та продовжують попередній проект в напрямку відтворення внутрішнього простору» – Юрій Комельков, голова БФ «КУЛЬТАУРА».
«Є дещо спільного у художників, які живуть в кольоровому потоці – їх здатність уповільнити час. Ми бачимо те, що бачимо. Конкретність синього або червоного не відміняє його метафоричність, а робить цю конкретність більш значущою і неоднозначною. Ми бачимо те, що бачимо. Але мистецтво художників, що живуть у кольоровому потоці, дає можливість іншим побачити світ справжнім» – Тіберій Сільваші, дійсний член (академік) Національної академії мистецтв України, народився в Закарпатті.
«Неординарне структурне і кольорове рішення молодої художниці додає сучасного звучання її творчості» – Ігор Абрамович.
«У сучасній Закарпатській школі живопису А. Гафинець вперше підійшла до внутрішнього простру у новій колористично-площинній, мистецько-образній системі, де сам колір є матеріальний, сильний і густий, що формує чітку композицію, яка тягнеться в глибину, вибудовуючи плани. У своїй творчості авторка демонструє тяглість традиції, що були закладені попередниками, проте утверджує їх у просторі сьогодення, витворюючи нові форми. По-перше, на полотнах А. Гафинець матеріальним є сам колір, а не реалістична субстанція, по-друге, абсолютно чітка композиція комплекта кольору, що йде до спрощення, переходячи у формальну композицію, відповідно створюючи певні стани. Відчуття кольору, розуміння природи фарби та її сполучень, сміливе та експериментальне поєднання вибудовує гармонійні візії на полотні» – Володимир Петрашик, кандидат мистецтвознавства, доцент, головний редактор журналу «Образотворче мистецтво».
«В моїх роботах присутній образ внутрішнього середовища, створений кольоровими площинами конструктивної композиції в сиcтемі 3D»
Ангеліна Гафинець.
Вартість повного вхідного квитка на виставку “Внутрішній простір. Колір” становить 150 гривень.
МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.