EN

Візуальний код нації у війні. В Києві стартує виставка «Велика сімка 2.0» з роботами семи українських художників. 

4 листопада о 10:00 відкриття у Національному музеї Тараса Шевченка. Виставка триватиме до 13 листопада.

Текст організаторів:

Після цього виставка вирушить у великий міжнародний мистецький тур та продовжить нести свою місію у столицях світу.
 

 

 

Благодійний фонд «СУЧАСНА УКРАЇНА» у співпраці з фундацією «КУЛЬТАУРА» презентує національний проєкт  «ВЕЛИКА СІМКА 2.0», де будуть представлені твори художників:

  • ОЛЕКСАНДРА АРХИПЕНКА
  • МИХАЙЛА БОЙЧУКА
  • АНАТОЛІЯ КРИВОЛАПА
  • КАЗИМИРА МАЛЕВИЧА
  • ГЕОРГІЯ НАРБУТА
  • МАРІЇ ПРИМАЧЕНКО
  • ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

«ВЕЛИКА СІМКА» — проєкт, що прокладає шлях до створення візуального коду нації, опису «генетичного коду» української культури, він є продовженням мультимедійного проєкту «UKRAINE. THE BEST. Культурний простір від А до Я» , який фактично став абеткою сучасної культури України.

Проєкт здобув грандіозний успіх та зацікавив європейських партнерів. Але все було призупинено через початок повномасштабної війни. 

Юрій Комельков, засновник фундації «КУЛЬТАУРА»:

“Ворог не вміє воювати на полі бою, але з особливою жорстокістю знищує ракетами та бомбами нашу культурну спадщину. Зруйновано музей Марії Примаченко, розстріляно церкву в селі Липівка Макарівського району Київської області, розписи до якої декілька років створював Анатолій Криволап та Ігор Ступаченко. Розписи значно пошкоджено. На всіх окупованих територіях руйнуються пам’ятники Тарасу Шевченку. У Києві від ударів ракет постраждали музей Шевченка, парк Шевченка, університет Шевченка.

Масштаб знищення нашої культури значно більший, аніж в 30-ті роки ХХ століття під час «Розстріляного відродження», коли радянська влада розстріляла сотні українських митців. Зараз зазнали руйнувань 917 об’єктів культурної інфраструктури. Що це, якщо не «Розстріляне відродження 2.0.»?

Тому я вирішив продовжити проєкт з новою назвою «ВЕЛИКА СІМКА 2.0». Світ перезавантажується, адже події в Україні торкнулися всього світу. Я певен, що культурна дипломатія не переможе дипломатію автомата Калашнікова”.

 

 

 Володимир Гавриш, президент благодійного фонду “Сучасна Україна”.

“Україна подарувала світові десятки видатних митців, які здійснили найпотужнішу культурну революцію в історії світового мистецтва. На жаль, цю спадщину вкрали з українського контексту, асоціюючи таких діячів з культурним простором країни-агресора. Саме тому ми повинні розповідати світові правду та демонструвати велич українських митців.

Ми прагнемо перетворити Україну на потужний бренд, який буде в авангарді світу: від питань миру до мистецтва та культури. 

Проєкт «Велика Сімка 2.0» — квінтесенція «генетичного коду» української культури в контексті подій сьогодення. Тож ми продовжуємо боротьбу на культурному фронті за зміцнення української ідентичності та її оприявлення в глобальному мистецькому просторі. Врятуємо культуру – врятуємо світ!”.

 

 

Перевтілення проєкту в 2.0

Наповнення проєкту суттєво змінено. До експозиції включено всесвітньовідомий розстріляний пам’ятник Тараса Шевченка з Бородянки. Ми представляємо фотодокази розстрілу церкви у селі Липівка Макарівського району Київської області, фрагменти зруйнованих розписів та триптих Анатолія Криволапа «Спалахи», який був написаний з 20 по 23 березня 2012 року під час боїв поруч з селом Засупоївка Київської області, де звик працювати художник. Експозицію робіт Марії Примаченко повністю змінено на роботи з серії «Людям на радість», присвячені темі війни та миру, за яку вона отримала Національну премію імені Тараса Шевченка. Експозицію робіт Тараса Шевченка доповнило його знамените полотно «Катерина».

Незмінні шедеври експозиції – єдина в Україні робота Казимира Малевича «Автопортрет» та скульптура Олександра Архипенка.

Мета проєкту «Велика сімка. 2.0» – проявлення та закріплення цінностей, що формували нашу національну свідомість впродовж багатьох століть через творчість ключових в історії українського мистецтва художників; продемонструвати діалог між цими художниками та зв’язок між народним і класичним мистецтвом. 

Інституції-партнери проекту:

Національний музей Тараса Шевченка

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького

Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького

Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури

Музей історії міста Києва

Видавництво АТЛАНТ-ЮЕмСі

Видавництво РОДОВІД

Виставка триватиме: 4.11.2022 – 13.11.2022.

м.Київ, бул. Т. Шевченка, 12

Ср-Нд: 10:00 – 18:00а 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.