EN

Виставка учасників резиденції «ART KUZEMYN» (Харків)

24 вересня о 18.00

Текст організаторів:

ВИСТАВКА УЧАСНИКІВ РЕЗИДЕНЦІЇ «ART KUZEMYN».
Учасники проєкту:
Анна Іванова, Артем Волокітін, Богдан Локатир, Віталій Кохан, Костянтин Зоркін, Тетяна Зоркіна, Оксана Солоп, Маргарита Журунова, Олег Калашник, Сергій Якименко, Тетяна Малиновська.
Кураторка проєкту: Наталія Іванова.
Сучасне мистецтво руйнує цупкі кордони галерейного простору, захоплюючи нові культурні сфери та захоплюючись хаосом, вітальністю природніх суспільних процесів. Воно активно втручається і реформує громадські місця, прагне дістатися непомічених та прихованих територій, вести діалог не з “глядачем”, а рівноправним учасником культу.
Цьогоріч розпочала свою роботу резиденція «ART KUZEMYN», своїм місцем обравши невелике село у Охтирському районі Сумської області. Десять митців протягом двох місяців жили й працювали на тлі місцевого напівстепного ландшафту, знайомилися зі скіфськими легендами та історією Куземина.
Резиденція “ART KUZEMYN” сталася як діалог та виклик, порушуючи низку питань. Як мистецтво організовує та змінює простір навколо себе? Що потребує митець у локальній резиденції для плідної роботи? Чому сьогодні потрібні художні інтервенції у громадські спільноти?
Результатом проєкту стали серія майстер-класів, екскурсії майстернями та презентація створених під час резиденції робіт. Реакцією митців на повну свободу у художніх та концептуальних намірах стало їх звернення до нетипових форматів та технік. Кожному вдалося втілити нове для себе пластичне рішення, чи то зробивши крок до наміченого твору, чи відчувши потяг до експерименту. Зміна оточення, атмосфера Куземина та резиденції відкрили можливість творення «без огляду на», спрямували митців до питомої точки відліку — внутрішнього поштовху вийти за межі знайомого.
Виставка триватиме до 20 жовтня.

Резиденція “АРТ Куземин”
Площа Свободи, 6, Харків

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.