EN RU

Виставка фіналістів конкурсу МУХі 2021 в М17

Виставка фіналістів конкурсу МУХі 2021 в М17

До 5 грудня

Текст організаторів:

Проєкт МУХі 2021 – восьма виставка фіналістів та фіналісток конкурсу для молодих українських художників та художниць з різних куточків України та світ. Відкриття експозиції відбудеться 11 листопада у просторі виставкового партнера проєкту — Центру сучасного мистецтва М17.
Учасниці та учасник: Настя Діденко (Київ), Юлія Захарова (Київ), Олександра Кадзевич (Одеса), Олена Ковач (Луцьк / Краків), Ольга Кузюра (Мостиська / Львів), Зоя Лактіонова (Маріуполь / Київ), Анна Мананкіна (Харків), Павла Нікітіна (Київ / Брно), Олександр Сіроус (Харків / Київ), Марія Стоянова (Київ).
Виставка фіналісток та фіналіста буде доповнена паралельною освітньою програмою – триденним форумом з фокус темою: середовище. Форум постане середовищем обміну знаннями, ідеями та досвідом, а також простором дискусії про молоде сучасне українське мистецтво. Програма буде складатися з панельних обговорень на теми нових мистецьких тенденцій, кураторства, освіти, поколінь, фемінізму тощо.
Крім реалізації виставки, цього року Щербенко Арт Центр також презентує книгу МУХі 2009-2021, що покликана висвітлити 12-річну історію конкурсу, а разом з тим спробувати зафіксувати зміни та тенденції у молодому мистецтві відповідного проміжку часу за допомогою опіній попередніх експертів та експерток конкурсу, а також незалежних кураторок. Презентація книги стане окремою подією форуму й буде доповнена доповідями незалежних авторів та авторок книги.
МУХі – це поліфункціональний проєкт, спрямований на послідовну і тривалу роботу з підтримки українських художниць і художників на етапі їх становлення. Нaзвa МУХі є абревіатурою від «Молоді Українські Художники/ці і». Перша виставка МУХі булa презентовaнa в 2009 році в Боттега Галереї. У 2021 році проєкт реaлізовaно увосьме.
В основі проєкту – конкурс, що проводиться зa тaкими прaвилaми: участь беруть молоді українські художники віком від 21 року; учaсником може бути тільки громaдянин aбо громaдянкa Укрaїни; фіналістів і переможців конкурсу обирaє (з 2015 року — міжнaроднa) комісія експертів, до складу якої входять курaтори, директори музеїв, aрт-центрів, галерей, мистецтвознaвці тa художники; художник може потрапити до склaду фінaлістів МУХі лише один рaз.
Загальний призовий фонд конкурсу МУХі 2021 – 70 000 грн. Переможець отримає грошову премію – 40 000 грн. та можливість реалізувати власний проєкт у галерейному просторі (або під егідою) Щербенко Арт Центру у 2022 році. Також міжнародна експертна комісія обере двох призерів, які отримають грошові премії у розмірі 15 000 грн. та інституційну підтримку в реалізації власного виставкового проєкту.
До міжнародної команди експертів МУХі 2021 увійшли:
— куратор, співзасновник аукціонного дому «Корнерс» Дмитро Голець;
— історикиня мистецтва та директорка лондонської галереї Hales Олександра Гоменюк;
— мистецтвознавець та куратор мистецької програми Британської Ради в Україні Ілля Заболотний;
— директор Музею сучасного мистецтва Аструп-Фернлі в Осло Гуннар Кваран;
— культурна журналістка, арт-критикиня, культурна менеджерка Анастасія Платонова;
— куратор візуальних проєктів, колекціонер творів сучасних українських та закордонних митців Олег Соснов;
— директор Австрійського культурного форуму в Києві Ульф Хаусбрандт;
— художниця, кураторка та тьюторка вечірньої та дворічної програм Contemporary Art у КАМА Леся Хоменко;
— директорка Центру сучасного мистецтва M17 Наталія Шпитковська;
— мистецтвознавиця, завідувачка сектором сучасного мистецтва Національного художнього музею України, кураторка Дарина Якимова.
Команда проєкту МУХі 2021: Марина Щербенко, Мілена Хомченко, Святослав Михайлов, Євгенія Буцикіна, Аліна Кошуба, Дар’я Бахарєва. Куратор форуму: Дмитро Чепурний. Дизайн: Ніка Кудінова та Олексій Романенко. Переклад та редагування: Юлія Мороз, Юлія Пилипей, Клеменс Пул.
Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду. Партнери конкурсу: M17 Contemporary Art Center, Arctic Paper, Havas Village, Основи, Юридична фірма AEQUO.
Проєкт можна побачити до 5 грудня
Вівторок — неділя, 11:00 — 21:00

Центру сучасного мистецтва М17
Антоновича, 102-104

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.