У рамках Місяця литовської фотографії у Києві у Муніципальній галереї «Лавра» відбудеться перша масштабна виставка фотографії Віолети Бубеліте в Україні. «Своє тіло» — це основна серія авторки та її фотоциклу. Також будуть показані ню-автопортрети Віолети останніх років (2015 – 2019), які рідко експозиціюються публічно.

Віолета Бубеліте відома в Литві як жінка-фотограф, яка першою направила на своє оголене тіло об’єктив фотоапарату. Поки чоловіки-фотографи використовували фрагментарні автомотиви у своїх творчих роботах, Віолета Бубеліте, починаючи з перших полохливих експериментів, дуже швидко звернулася до власної оголеної тілесності, як до чітко визначеного художнього підходу. Це вкрай рідкісне явище у литовській фотографії, коли основою творчих пошуків є діалог із самим собою.
Віолета розвиває цей діалог різним чином впродовж тридцяти років, фіксуючи зміни свого тіла. «Автопортрети» (1981-2003 рр.) —найважливіша серія фотографій Бубеліте. Вона складається з трьох частин: «З дзеркалом» (1982 р.), «Автопортрет» (1983-1994 рр.) та «Оголені тіла» (1981-2003 рр.). Тонке, затемненне освітлення, тендітна фігура жінки ніби підкреслюють ефемерність нашої присутності у цьому світі, множинність можливих образів, екзистенційних переживань, самотності та відчуття болю.

В роботах 1990 року присутність авторки на фото стала відчутнішою, при більш прискіпливому погляді, можна помітити, що обличчя та очі посвітлішали. Музичні, хвилясті лінії тіла тут такі ж виразні, як і обличчя. Авторка не намагається приховати своє тіло, штучно прикрашаючи його, що теж вирізняє її роботи від інших жіночих ню-знімків.

Виставка «Своє тіло» — унікальна можливість глибше поглянути на роботи авторки.

Виставка триватиме до 25 жовтня

У зв’язку з продовженням адаптивного карантину в Україні, організатори рекомендують дотримуватися дистанції та превентивних процедур й подбати про наявність маски під час відвідування заходу.

Муніципальна галерея «Лавра»
Лаврська, 7Б