Вихідні книг і культури у Києві на Сирці

Вихідні книг і культури у Києві на Сирці

10 грудня

Текст організаторів:

Вихідні книг і культури: у Києві, на Сирці, відбудеться вікенд мистецьких заходів.

10–12 грудня в Києві відбудуться вихідні книг і культури, організовані в межах проєкту «Сусіди». Це серія кінопоказів, презентацій книжок, лекцій і мистецьких заходів, які пройдуть на станції «Центральна» Київської дитячої залізниці, що знаходиться в Сирецькому парку.

На відкритті заходу відвідувачі зможуть послухати виступ ромського оркестру Babuci & Brothers, випити чаю в старовинному потязі й переглянути німе кіно.

Також у програмі презентація візуальних книг. Зокрема, каталогу виставки «Бабин Яр як Зона відчуження» письменника, лауреата Гонкурівської премії Джонатана Літтелата та французького фотографа Антуана д’Агата, видань із серії «Родинна пам’ять. Фотоархіви єврейських сімей в Україні», яка є пам’ятником епохи кінця XIX – кінця XX століття.

Відбудуться лекції, присвячені мистецтву, історії й архітектурі. Зокрема, лекція професора Базельського університету, швейцарського архітектора Мануеля Герца. Він розповість, як створював символічну синагогу «Місце для роздумів» у Бабиному Яру в Києві, а також про юдейське розуміння простору. Заразом архітектурний директор берлінської компанії SUB Андреа Фарагуна розповість про роботу над Курганом – першим музейним простором на території Бабиного Яру.

Вікенд книг і культури пройде в межах проєкту «Сусіди», започаткованого Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр». Мета проєкту – відновити традиції добросусідства та перенести культурні події з центру Києва на периферію. А також познайомити мешканців районів, прилеглих до Бабиного Яру (Сирця, Дорогожичів, Лук’янівки та Куренівки), з історією місця.

Просимо звернути увагу, що, попри послаблення карантину, Київ знаходиться в «жовтій» зоні. Нагадуємо про необхідність дотримання епідеміологічних норм. Заради безпеки відвідувачів більша частина подій відбуватиметься з обмеженою кількістю присутніх. Тому обов’язкова реєстрація на кожен захід за посиланням https://forms.gle/yKuuCqJGJaPy4yF26.

Вхід на всі заходи мистецького вікенду вільний за наявності сертифіката вакцинації. Слідкувати за подіями можна буде онлайн у соціальних мережах проєкту «Сусіди».

Програма заходів:

10 грудня, п’ятниця:

◾ 19:00 – відкриття. Концерт ромсько-балканського оркестру Babuci & Brothers, подорож старовинним потягом дитячої залізниці. Кінопоказ стрічки «Євреї на землі» режисера Абрама Роома, 1927 рік, хронометраж: 17 хв.

11 грудня, субота:

◾ 16:00 – презентація видання фотографій з архіву Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Photo Collection 2022. Презентація книг із серії «Родинна пам’ять. Фотоархіви єврейських сімей в Україні» (пам’ятник епохи кінця XIX – кінця XX ст.): «Архів Ігоря Шамо», «Архів Якима Левича».

◾ 17:00 – презентація каталогу виставки «Бабин Яр як Зона відчуження» письменника, лауреата Гонкурівської премії Джонатана Літтела та французького фотографа Антуана д’Агата.

◾ 18:00 – лекція «Курган та інші проєкти» Андреа Фарагуни, архітектурного директора компанії SUB (Берлін), яка створює перший музейний простір на території Бабиного Яру – Курган.

◾ 19:00 – екскурсія на старовинному потязі дитячої залізниці.

◾ 20:00 – лекція «Архітектура Дорогожичів» дослідника історії архітектури Києва Семена Широчина.

12 грудня, неділя:

 15:00 – воркшоп зі створення карти району «Добрий район, злий район» (на захід потрібна окрема реєстрація: https://forms.gle/4B2iWo6D5GLjYUSm6).

 17:00 – презентація репринту № 8 – 10 журналу «Юність» з нецензурованою версією роману-документу «Бабин Яр» Анатолія Кузнєцова.

◾ 18:00 – презентація книги Past, Present, Future (головний редактор – куратор Архітектурної ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Нік Аксель). Лекція «Навіщо містам (і їхнім жителям) пам’ятати» аспірантки філософського факультету КНУ ім. Тараса Шевченка, старшої наукової співробітниці НЦНК «Музей Івана Гончара» Катерини Демерзи. Панельна дискусія.

◾ 19:00 – лекція професора Базельського університету, архітектора Мануеля Герца, присвячена будівництву символічної синагоги «Місце для роздумів» у Бабиному Яру.

◾ 20:00 – екскурсія на старовинному потязі дитячої залізниці.

◾ 20:30 – показ фільму «Людина з кіноапаратом» режисера Дзиги Вертова, 1929 рік, хронометраж: 66 хв.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.