EN

Відкриття двох виставок в “Асортиментній кімнаті”

5 травня, “Асортиментна кімната” (Івано-Франківськ).

Текст організаторів:

В одній з кімнат експонуємо роботи Маргарити Журунової та Богдана Локатира. У жовтні – листопаді 2022 Маргарита і Богдан були резидентами на Хаті-Майстерні. Тоді це відбулось завдяки підтримки Kyiv Biennial. Об’єкти, що представлені на виставці є певним узагальненням тих візуальних образів, що були породжені війною. За словами Маргарити, цю виставку можна описати як «пострезиденційну рефлексію».

У другій кімнаті відбудеться мистецька зустріч двох членів сім’ї — Ольги Бабак та її батька В’ячеслава. Родина виїхала з Харкова через повномасштабне вторгнення росії. Час від часу, В’ячеслав викладає свої замальовки Франківська на babak.arte, а Ольга (Babak.pictures) малювала дачу під Харковом, яка багато років слугувала батьку майстернею та місцем для пленерів. На відкритті покажемо ще й набір листівок з репродукціями робіт В’ячеслава Бабака — з присвятою до міста та містян, які підтримують тих, хто шукає у Франківську (тимчасовий) дім.

Виставка «Тимчасово» — це історія про пригадування дому. Вимушене переселення з Харкова до Івано-Франківська поставило перед родиною одне з головних питань у сьогоднішній Україні — що таке дім?

«Цей проєкт фіксує травми, які мають точну дату і точне географічне розташування. Одні травми зібрані в набори листівок, а інші — відтворені на папері для переносу координат, щоб побудувати хоч і вразливі, але такі необхідні зв’язки між минулим і сьогоденням, спадковим і набутим, історичним і власним, між особистим і родинним».

Тоді як В’ячеслав замальовує пейзажі та архітектуру нового для нього Івано-Франківська, Ольга зображує на розміченому папері спогади про полишений дім у Харкові та в селі Липці. Узагальнено говорячи про мету для своїх робіт як про «переніс координат», вони створюють власні мапи втрат і знайомств.

На виставці можна буде придбати набори листівок, в основі яких замальовки Франківська В’ячеслава Бабака.

Виставка триватиме з 5 травня до 20 травня 2023 року.

Робота виставки:

Четвер, П’ятниця, Субота, 12:00 – 18:00

З присвятою до міста та містян, які приймають та допомагають тим, кому потрібний новий (тимчасовий) дім.

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.