EN

ВІДКРИТА МОЖЛИВІСТЬ В ЦСМ “М17”. КОНФЕРЕНЦІЯ

Конференція з нагоди відкриття виставки, що представляє роботи митців, чиї твори були представлені Центру Помпіду (Париж).

З 21 травня до 25 липня 2021 року у Центрі сучасного мистецтва М17 відбудеться виставка українського сучасного мистецтва з приватних зібрань – «Відкрита можливість».

Виставка «Відкрита можливість» пропонує погляд на сучасне мистецтво України крізь одну з можливих моделей музейного зібрання «тут і зараз», основу для якого закладає спільний внесок українських колекціонерів.

Виставка охоплює нетипово широкі часовий і стилістичний діапазони. За часовими координатами – від кінця 50-х років минулого століття до початку 10-х нинішнього. За стилістичними, за якими й вибудувано логіку експозиції, – від одеського концептуалізму і Харківської школи фотографії до київського нонконформізму й української «нової хвилі», а також митців «поза системою».

Ідея представлення публіці такого погляду була натхненна успішним завершенням кількарічних переговорів між Українським Клубом Колекціонерів Сучасного Мистецтва та французьким Центром Помпіду щодо дарування Центру творів сучасного мистецтва України. Акт передачі творів є не лише своєрідним способом музеєфікації українського мистецтва, але й фактом визнання його в контексті світової культури. І нині 164 роботи українських митців вже в Парижі, у постійній колекції музею. Виставка ж «Відкрита можливість» включила інші роботи авторства цих художників. Проте не лише їх. Зрештою, вона значно розширює окреслене Центром Помпіду поле розуміння сучасного мистецтва України, поповнюючи його додатковими персоналіями. Тож глядачі зможуть побачити твори близько 50 майстрів живопису, фотографії, скульптури, відеоарту з приватних колекцій.

Отже, і дарування збірки мистецтва, і виставка в М17 є продовженням спільної діяльності українських колекціонерів, спрямованої на промоцію українського мистецтва як за кордоном, так і «вдома», та на популяризацію культури колекціонування.

Крім того, проєкт «Відкрита можливість» розкриває важливі підходи до формування образів «сучасного» – можливість створення власних інтерпретацій, наративів та ініціатив, вільних від впливу державних ідеологій та політик, і не обмежених одна одною. У нашому випадку – шляхом збирання об’єктів мистецтва. А також демонструє відкритість такої можливості для всіх охочих.

Програма проєкту передбачає проведення кураторських екскурсій, лекцій, дискусій, круглих столів, присвячених темі колекціонування, музеєфікації та аспектам сучасного українського мистецтва.

Проєкт відбудеться за підтримки Українського Клубу Колекціонерів Сучасного Мистецтва в межах дослідницького напряму М17 «PROколекції» 

Куратори виставки: Олександр Соловйов, Вікторія Бавикіна

Дизайнер експозиції: Олександр Бурлака

Керівник проєкту: Наталія Шпитковська

Експозиція відкрита: з 21 травня до 25 липня 2021 року

Офіційне відкриття: 21 травня о 19:00

Години роботи: вівторок – неділя, з 11:00 до 21:00

Вхід вільний за попередньою реєстрацією:

 https://cutt.ly/PbSBTeV

Важливо!

Ми дотримуємось усіх вимог щодо проведення масових заходів у період карантину, аби гарантувати вашу безпеку.

Гостей Центру, зі свого боку, просимо також потурбуватись про себе та оточуючих, і бути в захисних масках.

Центр сучасного мистецтва М17 – культурна інституція, що прагне стати місцем діалогу для фахових кіл, платформою для вивчення та дослідження історичних і сучасних культурних процесів. Разом з українськими та міжнародними експертами ми воліємо навчати та надихати українське суспільство; через виставки, різноманітні мистецькі й освітні практики сприяти його позитивній трансформації. ЦСМ підтримує художні експерименти, колаборації та міжнародні обміни для експертів і митців різних напрямів задля інтеграції українського мистецтва до світового контексту. На базі Центру створено ArtСult Club для залучення представників бізнесу, влади, ЗМІ і ширшої аудиторії до еґреґору мистецтва.

Український Клуб Колекціонерів Сучасного Мистецтва – об’єднання людей, чия пристрасть сучасне українське мистецтво. Метою діяльності Клубу є зміна культурної політики, інтеграція України у світовий культурний контекст, а також розвиток сучасного мистецтва на місцевому, регіональному та міжнародному рівнях. Зокрема задачами Клубу є популяризація колекціонування, як механізму збереження культурного спадку та підтримки українських сучасних митців; організація та проведення культурно-просвітницьких проєктів; каталогізація спадщини сучасного українського мистецтва; налагодження контактів між колекціонерами та музеями, галереями та митцями. До Клубу входять: Зенко Афтаназів, Юрій Когутяк, Михайло Царьов, Андрій Адамовський, Володимир Шпільфогель, Борис Гриньов та Вадим Мороховський.

Центр Помпіду – національний культурний центр у Парижі, який входить до переліку топ-5 світових музеїв сучасного мистецтва. Центр Помпіду є 12-м за відвідуваністю музеєм світу із показником у 912,803 візитерів у 2020-му році, і налічує у своїй колекції понад 100,000 робіт періоду ХХ та ХХІ сторіч від авторів зі всього світу, що є найбільшою колекцією сучасного мистецтва в Європі, і другою (після нью-йоркського Музею сучасного мистецтва) – у світі.

PROколекції – дослідницький напрям ЦСМ М17, покликаний проаналізувати феномен колекціонування, а також ідентифікувати значення приватних ініціатив у підтримці та розвитку мистецьких процесів в Україні, в історичному розрізі і в сучасності.

Центр сучасного мистецтва М17
вул. Антоновича, 102-104

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.