Меню

Від політики до еротики в PinchukArtCentre

Поділитися сторінкою

10 жовтня о 19.00

Текст організаторів:

Третя лекція літературної програми до виставки «Заборонене зображення».

Творча свобода 1960-х, всупереч очікуванням, тривала всього кілька років. Друковане слово, перш ніж дійти до читача, проходило через усі кола радянської цензури: тексти пристосовували до радянської ідеології, або ж не друкували зовсім. З’являється негласне «табу» на імена неблагонадійних авторів. Тоді ж розпочиналась доба самвидаву: автори самотужки поширювали вірші, прозу, публіцистику, переписуючи від руки, передруковуючи на машинках через копіювальний папір, фотографуючи, виготовляючи саморобні книги і періодику. Але вже за декілька років виготовлення, розповсюдження і зберігання самвидаву стане кримінальним злочином, за ст. 62 КК УРСР від 5 до 10 років позбавлення волі.

Партнер заходу — Харківський літературний музей.

Вахтанг Кіпіані — український журналіст, публіцист, історик, головний редактор Інтернет-видання «Історична правда», засновник Музею-архіву преси.

Літературна програма зосереджена на двох яскравих періодах харківської літератури минулого століття. «Червоний Ренесанс» був відчайдушною спробою позбутись провінційності української культури, а ідеї, озвучені у 1920-х роках, періодично актуалізуються до сьогодні. Шістдесятництво як суспільний феномен включає численні художні твори, які демонструють опір митців ситуації несвободи в СРСР. Література, що «випадала» зі встановлюваних системою рамок і вела діалог із цілим світом, сьогодні продовжує свою оригінальну історію і спонукає до нових прочитань та інтерпретацій.

Кураторка літературної програми — Тетяна Пилипчук, співробітниця «Харківського ЛітМузею», кураторка виставкових та освітніх проектів.

Вхід вільний.

Реєстрація обов’язкова: tockify.com/pinchukartcentre/detail/527/1570723200000

PinchukArtCentre
Велика Васильківська/Басейна, 1/3-2, 3-й поверх

бачите помилку, пишіть сюди