EN

ВХІД У ВНУТРІШНІЙ СВІТ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Як Дмитро Коломойцев (Донецьк-Київ) інсталяцію на передовій робив. Проєкт «МІТЄЦ. Реабілітаційний простір». За підтримки  Українського культурного фонду, 2021 рік.

Ви створили, знаходячись на передовій, інсталяцію з образом Тараса Шевченка. Як виникла ідея?

Інсталяція називається «Вихід у внутрішній світ Тараса Шевченка». Події відбувалися в Кряковці на передовій в Луганській області. Ми знаходилися в старій розбомленій школі. Нас було біля дванадцяти чоловік. Знаходилися в повністю забарикадованому приміщенні. Не було вікон, все було завалено мішками. І було дуже моторошно там знаходитися. Ти знаходишся в приміщенні, де переважно спиш, а потім виходиш на свій пост захищати позиції. І мені схотілося змінити ситуацію. Народилася ідея зробити подію. Я взяв до уваги вхід-вихід дому. І вирішив, змінити ситуацію в той момент, коли людина входить в приміщення, чи виходить з нього.

Але це зона бойових дій. Як ви знаходили можливість для творчості?

Справа була зимою, яскравий сніг, мороз.  Я робив це в декілька прийомів, бо насправді не так багато було вільного часу, щоб цим займатися. Тому процес тривав не один день.

Яка реакція була у бійців на ваш твір?

Практично ніхто не помічав, тому що там усім не до цього було. Але в інсталяції я використав контур з гірлянд, і коли я включив їх, все спрацювало. Реакція була переважно позитивною,  хоча й були філософські суперечки серед бійців, чи можна образ Тараса Шевченка використовувати в такому вигляді.

Чи відома вам доля вашої роботи?

Мені не відома. З радістю подивився б, але там така територія, на яку навряд чи мені доведеться сьогодні дістатися.

Опис проєкту:

АРТ-ТЕРАПІЯ ВЕТЕРАНІВ АТО / ООС ТА КОЛИШНІХ В’ЯЗНІВ «ДНР / ЛНР»

«МІТЄЦ. РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ПРОСТІР” — інноваційна програма мистецько-психотерапевтичної реабілітації ветеранів АТО / ООС та колишніх в’язнів «ДНР / ЛНР». Над втіленням його у життя працюють команди двох громадських організацій — «МІТЄЦ» та «Львівський психоаналітичний інститут ментального здоров’я».

Впродовж 9 місяців учасники програми беруть участь у 8 майстер-класах із різних видів мистецтва: графіки, живопису, фотографії, кераміки, колажу, ленд-арту, саунд-арту та перформативного танцю. Майстер-класи проводять провідні українські митці: Олексій Аполлонов, Валерій Мілосердов, Сергій Якунін, Олександр Міловзоров, Катерина Свіргуненко, Альона Мамай, Богдан Мороз, Олександр Ляпін. Фінальним акордом проєкту стане створення арт-буку та розробка методики психотерапевтами.

Під час майстер-класів з учасниками програми працюють фахові психотерапевти, психоаналітики. А професійні художники — Сергій Захаров (колишній в’язень «ДНР») та Дмитро Коломойцев (ветеран АТО) ведуть художні щоденники та фіксують арт-терапевтичний процес.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду, 2021 рік

КУНГФУ ВІД МИСТЕЦТВАКУНГФУ ВІД МИСТЕЦТВАЧОМУ УЧАСНИКИ БОЙОВИХ ДІЙ СТАВЛЯТЬСЯ НЕГАТИВНО ДО ТИХ, ХТО НЕ БУВ НА ВІЙНІ

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.