У рамках Місяця литовської фотографії у Києві, в просторі артцентру “Я Галерея” відбудеться лекція відомого фотографа Валерія Мілосердова з досить іронічною назвою «Якби я був литовцем».

Під час лекції Валерій розповість про події 1991 року у Вільнюсі, свідком яких він став.
Литва першою з радянських республік проголосила незалежність від СРСР ще в березні 1990 року. Ця подія дала початок так званого «параду суверенітетів», коли республіки одна за одною почали приймати декларації про незалежність і виходити зі складу СРСР.

У січні 1991 року радянське керівництво спробувало із застосуванням збройних сил взяти під контроль розвиток політичних подій в Литві. 13 січня 1991 року в центрі Вільнюса у зіткненнях з радянськими солдатами загинули [за різними даними] від 14 до 16 осіб, а майже 150 отримали поранення.

Валерій Мілосердов — український фотограф та фоторедактор. Працював в різних ЗМІ СРСР та України. Його серія документальних фотографій про проблеми шахтарів Донбасу «Покинуті люди» (1994-1999) отримала спеціальну премію жюрі фестивалю візуальних мистецтв Images (1995, Веве, Швейцарія). Куратор фотоколекції фонду «Меморіал Голокосту «Бабин Яр». Викладає у Школі фотографії Віктора Марущенка. Автор персональних та учасник колективних виставок в Україні, Швейцарії, Словаччині, Росії, ОАЄ, Грузії.

У зв’язку з продовженням адаптивного карантину в Україні, організатори рекомендують дотримуватися дистанції й подбати про наявність маски під час відвідування заходу.

Я Галерея
Хорива, 49Б