Меню

Валентина Цвєткова в галереї НЮ АРТ

12 червня о 18.30

Текст організаторів:

Персональна виставка Валентини Цвєткової. Експозиція входить в проект «10 видатних українських художників ХХ століття» і в ній можна буде побачити більше 60 добірних творів живопису й графіки з приватних зібрань.
Валентину Петрівну називають одним з кращих майстрів пейзажу і натюрморту в Україні. З усіх формоутворюючих засобів живопису для неї був головним колір – завжди інтенсивний та насичений. У пошуках узагальненого образу Криму, вона прагнула в одному творі сконцентрувати все, що їй дороге в природі Південного узбережжя, об’єднуючи натюрморт і пейзаж в єдину гармонійну композицію, наповнену стрункими контрастами, де все пронизано чистим повітрям і наповнене сонячним теплом.
В експозиції будуть представлені твори в жанрах натюрморту, пейзажу, портрету.
Це вже п’ята за рахунком виставка В. Цвєткової, яку організує галерея. Відвідайте її, насолодіться ніжною та щедрою творчістю цієї видатної мисткині!

Валентина Петрівна Цвєткова (1917–2007) народилася в Астрахані. В 1935 році закінчила Астраханське художнє училище ім. П. О. Власова під керівництвом академіка живопису Павла Олексійовича Власова.
У 1937 році молода художниця приїхала на Південний берег Криму, в Ялту. Спекотний клімат визначив зміст і живописно-стилістичні особливості мистецтва Цвєткової. У 1950-1960-і роки вона брала активну участь в обласних та республіканських виставках. Теплі стосунки з Катериною Фурцевою (Mіністром культури СРСР в 1960-1974 рр.), дозволили художниці активно подорожувати та брати участь у зарубіжних виставках у Франції (1967 і 1968), Канаді (1970). У 1985 році Валентина Цвєткова була удостоєна високого звання Народного художника УРСР.

Виставка триватиме по 13 липня

Вхід – вільний

Галерея НЮ АРТ
Грушевського, 28/2

бачите помилку, пишіть сюди
Поділитися сторінкою