Герої проєкту «МІТЄЦ. Реабілітаційний простір». За підтримки Українського культурного фонду.
Дата народження: 29.06.1987
Як ви стали учасником АТО?
Війна для мене почалась напевно ще з Майдану, який переріс в спротив «руському міру». Цей спротив розгорався у різних регіонах країни —Крим, Одеса, а згодом й схід України, добробати, армія…
Професійна діяльність:
Увесь цей час знімав на відео супротив українського народу російській навалі, а тепер з того, що задукоментував, створюємо документальні фільми задля збереження історії для майбутніх поколінь. В цивільному житті працював у різних сферах діяльності: електриком, таксистом, меблярем, прорабом.
Як потрапили у проєкт МІТЄЦ.Реабілітація та чи відчуваєте позитивні зрушення від участі?
Навчаюсь в університеті та й на проєкт пішов для розширення кругозору, маю багато друзів митців (хто в натурі, хто в душі). На проєкті є можливість познайомитись з чимось новим та проявити свої здібності.
Тут зібралась чудова компанія, за чотири зустрічі ми, крім майстер класів організаторів, нафантазували публічну мистецьку подію. Тому, про ці позитивні зрушення будемо говорити з часом після реалізації нашої спільної ідеї.
Опис проєкту:
АРТ-ТЕРАПІЯ ВЕТЕРАНІВ АТО / ООС ТА КОЛИШНІХ В’ЯЗНІВ «ДНР / ЛНР»
«МІТЄЦ. РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ПРОСТІР” — інноваційна програма мистецько-психотерапевтичної реабілітації ветеранів АТО / ООС та колишніх в’язнів «ДНР / ЛНР». Над втіленням його у життя працюють команди двох громадських організацій — «МІТЄЦ» та «Львівський психоаналітичний інститут ментального здоров’я».
Впродовж 9 місяців учасники програми беруть участь у 8 майстер-класах із різних видів мистецтва: графіки, живопису, фотографії, кераміки, колажу, ленд-арту, саунд-арту та перформативного танцю. Майстер-класи проводять провідні українські митці: Олексій Аполлонов, Валерій Мілосердов, Сергій Якунін, Олександр Міловзоров, Катерина Свіргуненко, Альона Мамай, Богдан Мороз, Олександр Ляпін. Фінальним акордом проєкту стане створення арт-буку та розробка методики психотерапевтами.
Під час майстер-класів з учасниками програми працюють фахові психотерапевти, психоаналітики. А професійні художники — Сергій Захаров (колишній в’язень «ДНР») та Дмитро Коломойцев (ветеран АТО) ведуть художні щоденники та фіксують арт-терапевтичний процес.
Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду, 2021 рік