Меню

В СТУДІЇ ВАРТАНА МАРКАР`ЯНА


Вартан Маркар`ян (Полтава) про мистецтво та життя художника. Сюжет створено за підтримки «Українського культурного фонду». 2020 рік.

Вартан Маркар`ян про:

00.22-01.15

Мистецтво для мене стає більш мультидисциплінарним. Я намагаюся використовувати різні інструменти для цього, тому що обмежуватися живописом, графікою сьогодні — це не цікаво. Зараз я, особливо з початку карантину, почав більше залучатися до медіа-арту, тому що він дає більше можливостей впливу на глядача, можливість створювати імерсивний простір. Це — як челлендж, де ти намагаєшся з ним впоратися, знайти нову мову і, перш за все, не втратити себе як художника. В боротьбі з цими різними складовими намагаюся створювати щось нове і цікаве.

01.25-02.27

Полтава — місто спокійне і тихе. Тут всім комфортно. Можна сказати, що це — невеличке європейське місто, але з невеликими нюансами, які візуально дратують. Як і в інших наших українських містах різні складові: мафи, брутальна архітектура — усе це як художника мене дратує. Багато хто каже, що це — місто для пенсіонерів, куди можна приїжджати і відпочивати, прекрасно себе почувати, але в плані розвитку — важко, немає конкуренції, мало однодумців, але ніхто не забороняв спілкуватися з іншими людьми з інших країн, переймати досвід і ділитися. Зараз — глобалізація, тому кордони відкриті, ми вільні і все залежить тільки від нас.

03.07-03.43

Мрію відбутися як художник, щоб мені перш за все перед самим собою не було соромно. Залишити слід після себе в плані чогось нового, знахідок, відкриттів. Це все, що кажу, дуже образно, це можна брати в лапки. Не йти за брендами, а, можливо, випереджати ці бренди, заглядати трошки в майбутнє. Для мене завдання є таким.

04.10-05.10

Коли ми вибираємо професію художника, спочатку особисто я зрозумів, що не буде грошей, буде бідне життя. У мене батьки — художники, і з дитинства я розумію, яке це життя, наскільки воно складне. Якщо ти до цього готовий, ти йдеш на все відкрито. Для мене багато художників перестають бути творцями-художниками, тому що вони просто трохи не натиснули на себе в потрібний момент і спасували, їм не вистачило однієї сходинки, через яку треба переступити, вони відступили. Ці думки відображаються в моїй творчості, я намагаюся показати, що немає ніяких складних моментів, їх потрібно вміти долати.

МІТЄЦ надає авторам текстів та героям сюжетів майданчик для свободного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти їхні погляди.                 Бачите помилку, пишіть сюди