EN

В СТУДІЇ ВАРТАНА МАРКАР`ЯНА


Вартан Маркар`ян (Полтава) про мистецтво та життя художника. Сюжет створено за підтримки «Українського культурного фонду». 2020 рік.

Вартан Маркар`ян про:

00.22-01.15

Мистецтво для мене стає більш мультидисциплінарним. Я намагаюся використовувати різні інструменти для цього, тому що обмежуватися живописом, графікою сьогодні — це не цікаво. Зараз я, особливо з початку карантину, почав більше залучатися до медіа-арту, тому що він дає більше можливостей впливу на глядача, можливість створювати імерсивний простір. Це — як челлендж, де ти намагаєшся з ним впоратися, знайти нову мову і, перш за все, не втратити себе як художника. В боротьбі з цими різними складовими намагаюся створювати щось нове і цікаве.

01.25-02.27

Полтава — місто спокійне і тихе. Тут всім комфортно. Можна сказати, що це — невеличке європейське місто, але з невеликими нюансами, які візуально дратують. Як і в інших наших українських містах різні складові: мафи, брутальна архітектура — усе це як художника мене дратує. Багато хто каже, що це — місто для пенсіонерів, куди можна приїжджати і відпочивати, прекрасно себе почувати, але в плані розвитку — важко, немає конкуренції, мало однодумців, але ніхто не забороняв спілкуватися з іншими людьми з інших країн, переймати досвід і ділитися. Зараз — глобалізація, тому кордони відкриті, ми вільні і все залежить тільки від нас.

03.07-03.43

Мрію відбутися як художник, щоб мені перш за все перед самим собою не було соромно. Залишити слід після себе в плані чогось нового, знахідок, відкриттів. Це все, що кажу, дуже образно, це можна брати в лапки. Не йти за брендами, а, можливо, випереджати ці бренди, заглядати трошки в майбутнє. Для мене завдання є таким.

04.10-05.10

Коли ми вибираємо професію художника, спочатку особисто я зрозумів, що не буде грошей, буде бідне життя. У мене батьки — художники, і з дитинства я розумію, яке це життя, наскільки воно складне. Якщо ти до цього готовий, ти йдеш на все відкрито. Для мене багато художників перестають бути творцями-художниками, тому що вони просто трохи не натиснули на себе в потрібний момент і спасували, їм не вистачило однієї сходинки, через яку треба переступити, вони відступили. Ці думки відображаються в моїй творчості, я намагаюся показати, що немає ніяких складних моментів, їх потрібно вміти долати.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.