Вечір церемонії нагородження переможців арт-критиків в освітньому просторі EDUCATORIUM (Київ).
Зйомка: Ліза Корнійчук, Ната Катериненко.
Кураторський текст:
Підсумки V Мистецтвознавчого конкурсу
З 20 червня до 15 жовтня тривав V Мистецтвознавчий Конкурс – перша і єдина приватна ініціатива, направлена на пошук та підтримку молодих арт-критиків, зініціойвана та організована Stedley Art Foundation.
Тема цьогорічного конкурсу – Мистецтво і множинність пам’яті. Ми живемо в епоху трансформацій, технологічного буму і наукової розшифровки світобудови. Індивідуальна пам’ять фіксує одні речі, колективна – інші, чи можемо ми сподіватися, що мистецтво – це “хмара”, яке зберігає різні види пам’яті, де всі типи спогадів, цінностей, щасливих і жахливих моментів можуть існувати одномоментно. Якщо мистецтво допомагає пам’ятати, то культура в широкому розумінні і є носієм колективної пам’яті. Проблеми пам’яті завжди актуалізуються в критичні моменти історії, один з яких ми переживаємо сьогодні. І це не лише декомунізація, в рамках якої відбувається боротьба з ідеологічними символами минулого, це значно ширші питання політики, естетики, економіки, консервації і дослідження. Портрети учасників Майдану Лесі Хоменко і історії про Полуницю Андріївну Алевтини Кахідзе – про пам’ять, але і “Втрачений рай” Павла Макова або “Пам’ятник пам’ятнику” Жанни Кадирової – це теж про здатність пам’ятати. Чи варто в цій темі завжди шукати політику, чи кожний вартісний твір мистецтва містить категорію пам’яті як базову “прошивку” чи вона присутня лише на “тематичному рівні”?
У конкурсі зголосилися взяти участь 33 людей, 13, яких вибрали експерти і які прослухали майстер-класи, організовані Stedley Art Foundation, представили свої роботи на суд журі.
І місце та музейну поїздку до Італії виборола Євгенія Нестерович з текстом «Примирення з болем: «Рани» Юрка Вовкогона» (її результат 57 балів)
ІІ місце та 5000 грн виборола Ліна Романуха з текстом «Мистецтво і множинність пам’яті» (56 балів)
ІІІ місце та мистецьку бібліотеку від видавництва «Родовід» виборола Наталія Ревко з текстом«Погляд у шпарину: що робити з власною історією?» (53 бали).
Вручення премій відбулося 11 листопада на вечірці у Культурній лабораторії EDUCATORIUM
Матеріали за темою
-
ІГРИ ГОЛИХ
-
О ПАТРИОТИЗМЕ, КОЛЛЕКЦИИ И ФОТОГРАФИИ
-
ЗАРИСОВКИ ИЗ ОКОПОВ
-
В МАЙСТЕРНІ СЛАВИ МАШНИЦЬКОГО
-
2014
-
ГОЛОВА ІЗ АНДЕГРАУНДУ
-
О МОДЕЛЯХ И СТУДИЯХ
-
БОРИС ГРИНЬОВ ПРО РІК 2018
-
Алла Волязловська. ЗВЕРНЕННЯ ДО ДІЯЧІВ МИСТЕЦТВА
-
ПРО КОЛЕКЦІЮ ТА ЇЇ РЕПРЕЗЕНТАЦІЮ
-
О ЕХ T.B.S.
-
ПРО ГРУПУ ШВИДКОГО РЕАГУВАННЯ
-
ПРО РОБОТИ З КОЛЕКЦІЇ
-
О МУЗЕЕ ЧАСТНЫХ КОЛЛЕКЦИЙ
-
ПРО ПРОЄКТ КЛУБУ КОЛЕКЦІОНЕРІВ “ВІДКРИТА МОЖЛИВІСТЬ”
-
БЛОКНОТ №25
-
ЗА КРАСНОЙ ПОЛОСОЙ
-
РАБОТА ИЗ КОЛЛЕКЦИИ
-
ПРО СУЧАСНУ КОЛЕКЦІЙНУ ФОТОГРАФІЮ
-
ТРИ ПОБАЧЕННЯ З МАЙКОМ КЕЛЛІ
-
ПРО ПЕРЕДАЧУ ТВОРІВ УКРАЇНСЬКИХ ХУДОЖНИКІВ В ЦЕНТР ПОМПІДУ