EN RU

V МИСТЕЦТВОЗНАВЧИЙ КОНКУРС

Вечір церемонії нагородження переможців арт-критиків в освітньому просторі EDUCATORIUM (Київ).

Зйомка: Ліза Корнійчук, Ната Катериненко.

 

Кураторський текст:

Підсумки V Мистецтвознавчого конкурсу

З 20 червня до 15 жовтня тривав V Мистецтвознавчий Конкурс  – перша і єдина приватна ініціатива, направлена на пошук та підтримку молодих арт-критиків,  зініціойвана  та організована  Stedley Art Foundation.

Тема цьогорічного конкурсу — Мистецтво і множинність пам’яті. Ми живемо в епоху трансформацій, технологічного буму і наукової розшифровки світобудови. Індивідуальна пам’ять фіксує одні речі, колективна — інші, чи можемо ми сподіватися, що мистецтво — це «хмара», яке зберігає різні види пам’яті, де всі типи спогадів, цінностей, щасливих і жахливих моментів можуть існувати одномоментно. Якщо мистецтво допомагає пам’ятати, то культура в широкому розумінні і є носієм колективної пам’яті.   Проблеми пам’яті завжди актуалізуються в критичні моменти історії, один з яких ми переживаємо сьогодні. І це не лише декомунізація, в рамках якої відбувається боротьба з ідеологічними символами минулого, це значно ширші питання політики, естетики, економіки, консервації і дослідження. Портрети учасників Майдану Лесі Хоменко і історії про Полуницю Андріївну Алевтини Кахідзе — про пам’ять, але і «Втрачений рай» Павла Макова або «Пам’ятник пам’ятнику» Жанни Кадирової — це теж про здатність пам’ятати. Чи варто в цій темі завжди шукати політику, чи кожний вартісний твір мистецтва містить категорію пам’яті як базову «прошивку» чи вона присутня лише на «тематичному рівні»?

У конкурсі зголосилися взяти участь 33 людей, 13, яких вибрали експерти і які прослухали майстер-класи, організовані Stedley Art Foundation, представили свої роботи на суд журі.

І місце та музейну поїздку до Італії виборола Євгенія Нестерович з текстом «Примирення з болем: «Рани» Юрка Вовкогона» (її результат 57 балів)

ІІ місце та 5000 грн виборола Ліна Романуха з текстом «Мистецтво і множинність пам’яті» (56 балів)

ІІІ місце та мистецьку бібліотеку від видавництва «Родовід» виборола Наталія Ревко з текстом«Погляд у шпарину: що робити з власною історією?» (53 бали).

Вручення премій відбулося 11 листопада на вечірці у Культурній лабораторії EDUCATORIUM

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.