В Малому Маріїнському палаці

В Малому Маріїнському палаці

Виставка “Воістину народні” триватиме  до 31 травня. Владислав Войчук про те, що виставлено в палаці.

 

У Києві представили роботи трьох художників: в картинах відображена документальна історія українського народу

У Малому Маріїнському палаці проходить виставка живопису народних художників України Анатолія Василенка і Радни Сахалтуєва, а також капітана першого рангу у відставці, живописця Валерія Орла.

Перше, на що звертаєш увагу – розкішні фасади будівлі, які прикрашені не менш красивими і чаруючими картинами легендарного українського графіка-карикатуриста Анатолія Василенко. Він відомий своїми дружніми шаржами, карикатурами, пейзажами та мальованими котами. За котиків, до речі, Василенко отримав титул «котячий художник».

Втім на виставці презентовані й доволі серйозні картини, які несуть глибоке духовне та емоційне навантаження. В 2014 році Василенко написав картину «Янголи порятунку». Причиною створення даної картини стала жахлива авіакатастрофа в якій загинуло 298 осіб. Донецькі бойовики використали російський зенітно-ракетний комплекс «Бук», і збили малайзійський Boeing 777. На картині зображено, як янголи-охоронці прилетіли, щоб підхопити і доправити на небо невинні душі пасажирів та членів екіпажу.

Головна особливість картин Анатолія Василенко – техніка малювання, адже свої відомі малюнки він створює очеретяною тростинкою, вмоченою в туш.

Але не тільки картинами Василенка прикрашені стіни Малого Маріїнського палацу, гідною окрасою є роботи художника-самородка Валерія Орла. Картини колишнього офіцера Військово-Морського флоту України Валерія Орла так і дихають щирістю та справжністю. Вийшовши у відставку, чоловік повністю присвятив себе малярству, виробивши свою особливу техніку на фольклорну тематику з гумористичним сюжетом. 

Родзинкою виставки є роботи художника-мультипліка Радна Сахалтуєва. На культових мультфільмах, створених художником, виросло не одне покоління дітей. Серед найвідоміший робіт: «Лікар Айболить», «Як козаки у хокей грали», «Острів скарбів» та багато інших. На фасадах будинку, відвідувачі можуть побачити картину «Український Нострадамус», яку Радна Сахалтуєв намалював на свій 85-річний ювілей.

Владислав Войчук

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.