EN

В МАЙСТЕРНІ ТАРАСА ДУДКИ


Тарас Дудка (Слов`янськ) про колір та пейзажі. Сюжет створено за підтримки  «Українського культурного фонду» 2020 рік.

 

Тарас Дудка у сюжеті про: 

00.00-01.01

Мені завжди подобалося все кольорове. Напевно, починаючи з дитинства, завжди сприймати світ я почав з кольору. Завжди для мене створення монохромних робіт було нецікавим. Колір для мене —  як мелодія для пісні, тому що колір відразу дає настрій. Коли ми бачимо в музеї картини і з першим сприйняттям ми ще не підійшли до роботи і не дізналися її назви, не впізнали, хто автор, ще добре не розгледіли, перше, що ми сприймаємо, це кольорові плями — калейдоскоп кольору.

01.02-02.03

Калейдоскоп був улюбленою моєю іграшкою. Пейзаж — це відчуття Батьківщини, домашнього тепла, тим більше ті пейзажі, що пишу я, — це пейзажі недалеких мандрівок, це пейзажі саме наші, пейзажі Слов’янщини, пейзажі Харківщини, пейзажі Донеччини. У нас прекрасний край, де крейдяні гори, крейдяні кряжі… Донець Сіверський дає таку неймовірну красу, яку хочеться показати. Рідна земля, на якій я живу, вона, звичайно, дає сили, і як в старовинних легендах, коли богатирі, падаючи на землю, підживлювалися цією землею, так, напевно, і я підживлююсь цією красою, яка оточує нас.

02.05-02.54

Роботи в майстерні, які тут висять на стінах — це переважно роботи останніх двох років. Велика частина робіт зараз знаходиться в Донецькому художньому музеї, тій його частині, яка знаходиться на території України.

Я часто змінююся і міняю свій підхід до живопису, підхід до кольору, підхід до форми, тому що мені це цікаво. Я не хочу нікого здивувати, вразити. Я хочу вразити себе. Мені просто цікаво. Цікавий фактурний живопис, потім стають цікаві декоративні якісь речі, і я — у вільному плаванні.

02.55-03.25

Я йду не по курсу конкретно наміченому, а роблю те, що мені хочеться, що я відчуваю на цей момент. Може бути, що через п’ять-шість років в майстерні висітимуть зовсім інші роботи, і це буде інший художник, але поки на цей момент тут я такий. Мені подобається змінюватися.

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.