EN

УТА КІЛЬТЕР В “АСОРТИМЕНТНІЙ КІМНАТІ”

Лекція відбулася в рамках проекту трьох інституцій: «Ваґабундо» (Івано-Франківськ), «Асортиментна кімната (Івано-Франківськ), МІТЄЦ (Київ). Модератор: Анна Потьомкіна (Івано-Франківськ).

Про проект в Івано-Франківську:

Микола Лукін в «Вагабундо» (Івано-Франківськ). 

«Змішані почуття»

виставка живопису
19.12.2019-10.01.2020
Виставковий проект охоплює живописні роботи останніх п’яти років, що об’єднанні як суто формальним чином – «сутінкова серія», як я її називаю відзначається похмурими приглушеними тонами і зовнішньою відсутністю яскравої емоційної техніки, так і певним загальним наративом. Більшість образів являють собою улюблений об’єкт зображення – людину, сповнену та оточену порожнечею, вираженою неґрунтованим полотном або умовним «відсутнім» фоном. Екзистенційні почуття людини, що заблукала у «похмурому лісі» майже рентгенівським методом переносяться на полотно; сліди митця ледь проглядаються, дистанція між митцем і твором збільшується. Ніяких яскравих барв, чутних емоцій – тільки тиша.
У живописній практиці як відправна точка використовується фотографія, авторська, але інколи й хрестоматійна документальна. Цей матеріал старанно перероблюється, переосмислюється у нову художню форму й композицію. Сюжет ніколи не розкриється до кінця, залишившись лише ледь вловимим натяком, що може хіба що викликати змішані почуття.

Народився, живе і працює в м. Одесі. Закінчив Одеське художнє училище ім. М. Б. Грекова та художньо-графічний факультет ПНПУ ім. К. Д. Ушинського. Завідує кафедрою станкового живопису та викладає у Одеському художньому коледжі ім. М. Б. Грекова.
Працює переважно у сфері живопису та графіки, інколи звертається до об’єктів та інсталяцій. Фокус творчої уваги – сфера інтимних екзистенційних переживань, що втілюються у фігуративних композиціях. Було проведено шість персональних проектів. Брав участь в одеських та всеукраїнських мистецьких виставках і бієнале. Роботи знаходяться в приватних колекціях в Україні, Росії, Німеччині, постійній експозиції музею сучасного мистецтва Одеси.

Ута Кільтер в «Асортиментній кімнаті»

“Я є типовою, характерною представницею класу предикаторів і моя робота, то не work, а справжнісінький toil! Специфіка моєї роботи полягає в тому, що арт-критика, насправді — область соціальної філософії. А тому мистецький твір розглядається, трактується як об’єкт, в якому сконцентрована певна проблема суспільства.” — пише Ута Кільтер.

Ута Кільтер протягом 25 років працює в арт-індустрії. Основне її заняття — це арт критика, але окрім того було акторство в фільмах Кіри Муратової, перформанси та відео-арт, журналістика. У своїй телепередачі “Situation Ute” вона відзняла величезну кількість мистецьких подій в рідній Одесі, в Україні та закордоном. Архів українського сучасного мистецтва, який задокументувала Ута за ці 25 років, важко переоцінити. Лише от праця в арт-індустрії в Україні — досі не захищена сфера.

Саме як критика цієї незахищеності та знецінення праці була створена її робота “Art & Work”, з якої ми і розпочнемо нашу зустріч.

Асортиментна кімната
Січових Стрільців, 15, Івано-Франківськ

«Стерті обличчя». Виставка Миколи Лукіна

. «Асортиментна кімната»

Графічна серія являє собою портрети понівечених війною людей та відображає певну хроніку лицевої хірургії часів Першої Світової війни. Так сталося, що саме ця війна стала першим досвідом нового озброєння і найрізноманітнішого травматизму, в тому числі і практично повної втрати людиною обличчя. Тоді ж з’явилися і перші спроби пластичних операцій, метою яких було повернути людині її обличчя і адаптувати до нового життя.
На жаль, війни будуть завжди, і завжди людина буде використовуватися як матеріал, як гарматне м’ясо для все більш витончених військових операцій.
Світлини, багато в чому, є пам’ятником взаємин людини і влади, того садомазохізму, який мав на увазі П. П. Пазоліні в своєму фантасмагоричному творі «Сало, або 120 днів Соддома», а також анархізму влади, що дозволяє собі маніпулювати людьми, знеособлювати і зрівняти їх новими «цінностями» псевдосвободи.

Микола Лукін (Николай Лукин) народився, живе і працює в м. Одесі. Закінчив Одеське художнє училище ім. М. Б. Грекова та художньо-графічний факультет ПНПУ ім. К. Д. Ушинського. Викладає у Одеському художньому коледжі ім. М. Б. Грекова.
Працює переважно у сфері живопису та графіки, інколи звертається до об’єктів та інсталяцій. Фокус творчої уваги – сфера інтимних екзистенційних переживань, що втілюються у фігуративних композиціях. Було проведено шість персональних проектів. Приймав участь у багатьох одеських та українських мистецьких виставках та бієнале. Роботи знаходяться в колекціях в Україні, Росії, Німеччині.

Виставки Миколи Лукіна разом з лекцією Ути Кільтер відбулися завдяки поїздкам команди мистецького ресурсу МіТЄЦ, в регіональні центри за підтримки «Українського культурного фонду». 

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.