EN

УПОРЯДКУВАННЯ

Перформанс Ані Зур (Київ), що відбувся вчора на відкритті виставки “Виховні акти”. Експозицію можна подивтися до 27 квітня в арт-просторі SKLO (Київ).

“Вперше я робила перформанс, спостерігаючи за вікном поліцейський наряд. Це було дуже органічно, з огляду на ті болючі питання, які піднімають учасники виставки. Мені здається, все, що відбувається в суспільстві, ним же і затребуване. І боротися із загостренням праворадикальних настроїв все одно, що боротися з усіма, хто це підтримує або закриває очі. Це цілий народ. Але мистецтво може передбачити наслідки, воно може предчувати, а іноді і кричати. Сподіваюся, в нашому суспільстві є ті, хто чує”.

Ані Зур

Текст організаторів виставки:

Дана подія є мистецькою реакцією на насильство, яке в ситуації політичної гіперчутливості толерується замовчуванням. Через актуалізацію ідеології “захисту від всіх загроз” політичні актори здійснюють легітимацію власних беззаконних дій, які подаються у якості “виховних актів”. Лише з початку 2018 року зафіксовано більше десятка нападів з боку праворадикальних угруповань на культурні події та мирні зібрання, більша частина з яких супроводжувалась пасивністю поліції. Можемо спостерігати, як будь-яке “Інше” розмивається та демонізується задля становлення мілітаризованої диктатури “порядку”.

В фокусі виставки знаходиться так зване “право сили” як виправдання з боку агресора для скоєння будь-якого виду насильства. Тому в рамках виставки йтиметься не лише про політичний терор та цензуруючу агресію з боку неонацистських угруповань, але й про насильство як таке.

Арт-простір “SKLO” був невипадково обраний для даної виставки, оскільки саме тут відбулась серія зривів та напад на “Гендерний клуб”, від розслідування якого відмовилась поліція.

Під час виставки також будуть проведені декілька подій. За анонсами слідкуйте в обговореннях.

Для того, щоб потрапити на відкриття, необхідно обов’язково заповнити реєстраційну форму:
https://docs.google.com/forms/d/10UeimMnVxrLy-ejM1NxPRSG5GZsXzfykHGWztbkKBwE

Список учасництва: Альона Мамай, Анатолий Бєлов, Ані Зур, Валерія Зубатенко, Володимир Кузнецов, Вольт Агапеєв, Давид Чічкан, Дана Кавєліна, Євгеній Казак, Євгенія Бєлорусець, Єкатерина Лісовенко, Лада Наконечна, Марія Куліковська, Максим Рачковський, Маша Проніна, Микита Кадан, Юлія Логачьова (Данілевська), Яна Бачинська.

Учасництво відео-програми: Євгеній Казак, Ліза Смірнова, Марина Москальова, Микола Рідний, Яна Бачинська.

Кураторки виставки: Альона Мамай, Валерія Зубатенко

Автор плакату – Богдан Мороз.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.