Меню

«Український авангард»: лекція Оксани Баршинової в Nebo Art Gallery

Завтра, 11 жовтня о 19.00

Текст організаторів:

Слово «авангард» запозичене з військової термінології й означає «передовий загін». В мистецтві початку ХХ століття до авангарду зараховують художників, які здійснили найрадикальніші відкриття, вплинули на весь хід мистецтва наступних десятиліть, змінили уявлення про красу, поставили питання про саму природу мистецтва.

Амбіційні заяви авангарду простягаються в майбутнє – не випадково він веде свій відлік від такого напрямку, як футуризм. Авангард відмовляється від правдоподібного зображення навколишнього світу, він воліє сам створювати нову реальність, тому художники виходять до універсальної художньої мови – абстракції, безпредметництва.

Український авангард є частиною загальносвітового руху, і в той час спирається на власні традиції та зумовлений локальними обставинами. Позбавлена державності, Україна на початку ХХ століття стала не так центром, скільки чимось на кшталт «лабораторії», де народжувалися ідеї та відпрацьовувалися форми новітнього мистецтва.

У 1920-х роках в Україна дала яскраві приклади зрілого авангарду, що виявився в конструктивізмі та новітній художній освіті.

На лекції поговоримо про таких художників як Казимир Малевич, Давид Бурлюк, Олександра Екстер, Олександр Богомазов, Віктор Пальмов, Ель Лисицький, Олександр Архипенко, Василь Єрмілов та інших.

Лекторка – Оксана Баршинова

Тривалість – 2 години
Вартість – 200 грн

Реєстрація за посиланням – https://goo.gl/forms/kz7RdRVF1utGRuzM2
Подробиці за номером – (099) 964 73 96

Nebo Art Gallery

Драгомирова, 14

бачите помилку, пишіть сюди
Поділитися сторінкою