Меню

«Український Зріз» у Львові

11 жовтня

Текст організаторів:

«Український Зріз» — триєнале сучасного українського мистецтва — є мистецькою частиною Конгресу культури «Перехід 1989».

Це буде четверте триєнале, але в Україні проект відбудеться вперше. Його тема — «Обряди переходу».

«Обряди рятують від непевності і тривоги, що породжені невизначеністю перехідного стану. Ми підтримуємо старі алгоритми дій, вигадані й нав’язані нам, часто безглузді. Ми трансформували деякі радянські обряди, замінивши ідеологію національною символікою. Ми вигадуємо нові ритуали, стаючи заручниками чужих правил. Ми часто виконуємо обряди автоматично, не запитуючи, чому, навіщо, що стоїть за цими діями, куди вони, врешті, ведуть чи не ведуть нас? Ритуали допомагають нам виживати, але чи водночас вони не віддаляють нас від себе самих?

Цьогорічне триєнале і є спробою дослідити, відрефлексувати цю тему засобами актуального мистецтва, паралельно з дискусійною частиною Конгресу,» — зазначає куратор «Українського Зрізу» Влодко Кауфман.

Кураторська група Українського Зрізу 2019: Влодко Кауфман, перфомер, живописець, графік, куратор і координатор низки арт-проектів і фестивалів, співзасновник «Інституту Актуального Мистецтва» (Львів); Сергій Петлюк, медіахудожник, автор та співкуратор багатьох мистецьких проектів в Україні та за кордоном; Лідія Савченко-Дуда, співзасновниця й арт-координторка мистецьких проектів Мистецького Об’єднання «Дзиґа», арт-директорка фестивалю «Дні мистецтва перфоманс у Львові» (з 2011 року).

бачите помилку, пишіть сюди
Поділитися сторінкою