Меню

Український медіа-арт на Burning Man в США

14 червня о 16.00

Текст організаторів:

Український медіа-арт на Burning Man в США: Як стати частиною проекту

Презентація проекту участі українських медіа-митців у визначній події Burning Man, США.

В цьому році медіа-митці проекту ARTEFACT будуть представляти національну медіа-арт програму на одному з найбільших арт-об’єктів Burning Man – піраміді PlayAlchemist. Більш того, в кожного українського діджитал-митця є можливість стати частиною проекту та представити свій арт на Burning Man в США вже цього року.

Burning Man – це щорічний восьмиденний соціально-культурний експеримент зі створення спільноти радикального самовираження та незалежного мистецтва, що проходить у пустелі Невада в США. Burning Man дозволяє розкрити талант абсолютно будь-кого: художника, винахідника, архітектора, дизайнера, музиканта. Він вражає кількістю та різноманіттям арт-об’єктів представників мистецьких течій зі всього світу.

Кожного року в умовах пустелі міжнародний кемп PlayAlchemist, який надихнули всесвітньо відомі піраміди Гізи, будує власну Піраміду, яка є своєрідним центром різноманітності культур світу, де щодня відбуваються перфоманси, лекції, виступи міжнародних артистів. В минулому році свої перфоманси тут представляли Cirque du Soleil, Skrillex, Blondish та багато інших артистів.

В цьому році до об’єкту долучається міжнародна команда медіа-митців, які вперше будуть презентувати медіа-арт програму, що буде презентована в піраміді PlayAlchemist. Наші медіа митці представлять 7 авторських програм з головної тематики Burning Man цього року – Метаморфози.

У кожного українського діджитал митця є можливість стати частиною цієї національної програми. Для цього достатньо надіслати свої роботи, які стануть частиною великого перфомансу.

Аналогів цій арт-події не має ані на українській, ані на світовій платформі, тому стати його частиною – велика честь для українських митців та можливість для інтернаціоналізації української культури, налагодженню міжкультурного діалогу та представлення українського медіа-арту світу — сучасного українського мистецтва, що поєднує арт та новітні технології.

Проект відбувається за підтримки Українського Культурного Фонду, Міністерства Закордонних Справ України, Міністерства Інформаційної Політики України.

План події:
16:00 «Український медіа-арт на Burning Man», Валерій Коршунов, команда проекту
16:15 «Філософія Burning Man та кемпу PlayAlchemist», Анна Корсун, кемп PlayAlchemist
16:30 «Історія та секрети створення піраміди PlayAlchemist», Анастасія Лунтальчіно, кемп PlayAlchemist
16:45 «Сучасний медіа-арт», Ярослав Костенко та Юрій Мирон, команда проекту
17:00 «Хто і як може стати частиною проекту», Світлана Коршунова, команда проекту
17:15 «Можливості від УКФ: Підтримка участі України в знакових міжнародних подіях», Марія Василець, програмна менеджерка Українського культурного фонду
17:30 «Роль державної підтримки у міжнародних арт-проектах», Олександр Санченко, команда проекту
17:45 «Скульптура «Любовь» на Burning Man та її наслідки» — Олександр Мілов, команда проекту
18:00 Обговорення

Про Burning Man:
Burning Man не схожий на жоден з фестивалів світу. Традиційне місце проведення фестивалю – пустеля Блек-Рок, в якій учасники і організатори будують справжнє місто лише на тиждень, яке потім зникає, не залишаючи сліда. Декілька гектарів місцевості  заповнені десятками танцполів, арт-об’єктами та інсталяціями. Burning Man має власну філософію, яка викладена в десяти головних принципах: https://burningman.org/culture/philosophical-center/10-principles/

За роки існування захід відвідали відомі діячі IT-світу: Сергій Брін (один із засновників Google), Марк Цукерберг (творець Facebook), Ілон Маск (засновник Tesla). З 2012 року сюди приїжджають топ-менеджери провідних компаній Кремнієвої долини. Саме завдяки «Burning Man» пошукова система Google отримала свої відомі тематичні дудли. Тут зароджуються тренди, а мистецтво замінило гроші, створивши унікальну соціально-культурний експеримент та перетворившись на засіб життя та самовираження.

Американський дім у Києві — це передовий центр американської культури, освіти й інформації про США в Україні. Затишний, високотехнологічний простір для відкритого діалогу, генерування ідей та інновацій. Американський дім створює можливості для соціальної взаємодії, тут можна творчо мислити і працювати, зводити міжкультурні мости, співпрацювати і налагоджувати нові знайомства.

Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.

При собі потрібно мати паспорт чи водійське посвідчення.

Якщо ви бажаєте відвідати подію, будь ласка заповніть форму: https://forms.gle/TxGkD27gs2W2Ti5k8

America House Kyiv
Миколи Пимоненка, 6

бачите помилку, пишіть сюди
Поділитися сторінкою