EN RU

Український колаж та конкурс. Заявки до 31 травня

Український колаж та конкурс. Заявки до 31 травня

Заявки до 31 травня

Текст організаторів:

Книжковий Арсенал

УКРАЇНСЬКИЙ КОЛАЖ

та конкурс

23-27.06.2021

кураторська група
  • Олександр Соловйов
  • Соломія Савчук
  • Євген Карась
  • Олександр Ляпін
Групова виставка, яка поєднує відомих авторів і молодих художників, роботи з приватних колекцій, преремоці конкурсу, та роботи надані запрошеними авторами. Буде представлено приблизно до сотні робіт декількох десятків українських авторів з 8 регіонів України, а також з Данії та Франції, Нідерландів та Німеччині. Буде спеціальна експозиція Сергія Святченко (Данія) та 8-ми метрова робота Нікіти Кравцова (Франція).
Конкурс проекту — далі в тексті.
Місце і час проведення виставки:
щорічний міжнародний фестиваль

Книжковий Арсенал

ДП НКММК Мистецький Арсенал
Київ, Лаврська, 10-12
Ініціатори та співорганізатори проєкту:
Олег Василенко та Євген Карась
Запрошені автори:

Сергій Ануфрієв (Одеса)

Сергей Ануфриев

Сергій Біба (Ужгород)

Сергей Биба

Ігор Гусєв (Одеса)

Igor Gusev

Микита Кравцов (Франція)

Nikita Kravtsov

Микола Кривенко (Київ)

Микола Кривенко

Антон Логов (Київ)

Антон Логов

Микола Лукін (Одеса)

Николай Лукин

Олександр Ляпін (сокуратор, Київ)

Олександр Ляпін

Марія Оспіщева-Павлишин (Київ)

Мария Оспищева-Павлишин

Анастасія Подерв’янська (Київ)

Anastasiia Podervianska

Людмила Раштанова (Київ)

Людмила Раштанова

Олександр Ройтбурд (Київ, Одеса)

Олександр Ройтбурд
Сергій Святченко (Данія)
Андрій Страхов (Київ)

Лілія Чавага (Київ)

Lilya Chavaga

Саша & Ілля Чічкан (Київ)

Sasha Chichkan
Iliya Chichkan
Список авторів редагується.

Попередньо дав згоду один з самих відомих українських художників — Борис Михайлов (Vita Mikhailov), який має намір декілька своїх робіт подарувати в колекцію Мистецького Арсеналу.

Автори з приватних колекцій:
Олена Бабченко
Лариса Бєляєва
Мар’яна Гердій
Alis La Luna
Мария Дацюк
Катерина Дендюк
Олеся Іщук
Дмитро Красний
Ляна Коростіль
Наталія Куліковська
Василь Локатир
Олександр Максимов
Денис Метелін
Світлана Михайлова
Тетяна Папушнікова
Марина Попова
Ольга Разінкіна
Олена Савінова
Аннет Сагаль
Катя Сита
Марія Шапранова
Уляна Щабель

Увага, КОНКУРС КОЛАЖІВ!

Усі, хто бажає взяти участь у виставці цього проекту УКРАЇНСЬКИЙ КОЛАЖ, в групі Сіль-Соль треба розмістити колаж та поставити хештег #collageua в описі.
Бажано встигнути до 31.05.2021.
Журі конкурсу у Пн. 07.06.2021 оголосять 5 робіт-переможців, яких візьмуть на виставку проекту УКРАЇНСЬКИЙ КОЛАЖ на Книжковому Арсеналі.
Склад журі:
Сергій Святченко, Олександр Соловйов, Марат Гельмант

Марат Гельман

, Євген Карась, Олександр Ляпін, Соломія Савчук.

Український паперовий колаж

Колаж (фр. collage — приклеювання), як технічний прийом займає особливе місце в історії мистецтва. Колаж, поєднує традиційно різні матеріали, але ми виділили в цьому проекті окремо паперову його складову, оскільки вона органічно поєднується з фестивалем книжкового розмаїття, приймаючи до уваги, що в переважній кількості автори використовують саме паперові вирізки журнально-книжкового офсетного друку.
Враховуючи екологічні тренди вторинного використання upcycling та recycling, коли матеріал з якого зітканий твір, який був у вжитку, додає більшого драматизму та відчуття археологічної цінності, плюсуючи абсолютно постмодерністську аплікацію «цитування», нашаровуючи з уривків «фрази», які стикаються у протиріччях та гармонії – «колаж» стає надсучасним і актуальним жанром будь-якої художньої сцени.
Мобільність і доступність, як у створенні, так і в сприйнятті колажу, по всьому світу створює спільноти і осередки, особливо в столицях, котрі об’єднують тисячі авторів і поціновувачів цього жанру.
В цьому проекті ми намагаємось створити заявку на осмислення та заохочення українських митців та глядачів.
Ми радо вітаємо долучення до проекту українсько-данського художника, одного з самих визначних світових колажистів, лауреата міжнародної премії Yellow Pencil Award 2007, засновника міжнародного фестивалю колажу Less Festival Of Contemporary Collage — Сергія Святченко. А також участь та намір відомого митця Бориса Михайлова передати до проекту 7 колажів, які перейдуть до колекції Мистецького Арсеналу .
«Український паперовий колаж» може стати очікуваним постійним органічним сателітом книжкової ярмарки, спровокує хвилю інтересу та надасть натхнення новому табору українських колажистів та включить в його орбіту вже відомих українських художників.
Євген Карась,
ініціатор та співкуратор проекту
Радо хочу повідомити, що значна частина робіт була надана колекціонером українського колажу Олегом Василенко, який був співініціатором та є активним співорганізатором проекту, і більшість робіт придбав у наші групі Сіль-Соль.
Художникам групи Сіль-Соль прохання ставити в описі до колажів хештеги:
PS.
Дуже важливо розуміти логіку проекту. В Олега Василенко, як колекціонера-початківця, накопичилась дуже цікава підбірка робіт, які він збирав в основному в групі Сіль у молодих художників. Потім з’явилось бажання поділитись наробками зі спільнотою і порадіти з усіма, з авторами, з фахівцями і задати старт публічній ході українського колажа. потім подумали, що краще і доречно для всіх це зробити з Книжковим Арсеналом. Але щоб виставка була більш цікава і значуща — не робити самим, а запросити зацікавлених фахівців. Відверто — в мене немає часу, а в Олега немає досвіду. Олег взяв на себе організаційний тягар на старті, паралельно запропонували приєднатись іншим, але прийшлося мені все ж включитись. Також надзвичайно вдячні за партнерство та підтримку Книжкового Арсеналу — Соломії Савчук та, звісно, Олександру Соловйову. Пізніше долучився Олександр Ляпін, як куратор та цікавий колажист.
В процесі долучилися відомі художники, з рештою я запросив Сергія Святченко і Бориса Михайлова запросив Олександр Ляпін, в якого є досвід співпраці з художниками-фотографами.
Таким чином локальний проект набув масштабу і ваги.
Тобто, проект Український Колаж — приватна ініціатива, яка була підтримана фахівцями. Організатори самотужки роблять разом з авторами СТАРТОВИЙ проект, який у подальшому потребує академічного дослідження і опрацювання. Ми тільки зараз можемо заявити наші наміри вголос і публічно, оскільки вже є обриси проекту — місце виставки, авторат, базова колекція і запрошені художники, є достатній рівень і можна робити декілька речей — 1) вдосконалювати проект, залучаючи більш широке коло авторів і робіт, враховуючи фізичне обмеження простору; 2) залучати партнерів; 3) розуміти, що перспектива і наступні кроки не менш важливі — наступна більш ґрунтовна виставка (може щорічна з Книжковим Арсеналом), створення каталогу, залучення музейних і приватних колекцій.
МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.