EN RU

Українські дизайнери представлять країну на Dutch Design Week

Українські дизайнери представлять країну на Dutch Design Week

До 25 жовтня

Текст організаторів:

Українські дизайнери представлять країну на Dutch Design Week

Три кращих розробки дебютиватимуть на ключовому європейському заході в галузі дизайну та інновацій

З 17 по 25 жовтня представники України візьмуть участь у Нідерландському тижні дизайну — найбільшому дизайн-форумі у Північній Європі.  Цьогоріч нашу країну представлятимуть три команди дизайнерів, які вибороли це право у конкурсі в рамках міжнародного проєкту European Design Upgrade. Він реалізується у партнерстві фонду K.Fund, громадської організації GoLocal та інноваційно-технологічних хабів Brussels Creative у Бельгії та Urban Mill у Фінляндії.

Під час серйозних глобальних змін у світі та Європі участь України в ролі лідера міжнародного консорціуму культурних інституцій особливо важлива. У процесі реалізації проєкту українські дизайнери та ментори обмінялись величезною кількістю ідей з фінськими та бельгійськими партнерами та збагатили один одного безцінним досвідом”, — коментує віце-президент K.Fund, концептуальний лідер European Design Upgrade Олена Добророднєва.

Проєкт European Design Upgrade показав стійкість нашого креативного сектору. Нас часто називають майбутнім двигуном європейської економіки. І я думаю, що виклики, пов’язані з Covid-19, збільшать вагу цієї ролі. Під час пандемії наша програма перейшла у гібридний формат — і в результаті ми отримали багато нових та надихаючих ідей. А крос-культурні команди зробили проєкти креативнішими та більш мультидисциплінарними, — зазначає Ален Ор’є, співзасновник кластера творчої економіки Brussels Creative.

Участі українських дизайнерів у Dutch Design Week передували лекційна програма, хакатони, розробка прототипів та конкурсний відбір, за яким з 37 претендентів сформували три команди-переможці. Всі проєкти мають соціальну спрямованість і є реакцією на гострі суспільні проблеми.

  • Автори проєкту Nano Retention розробили спеціальний біоматеріал, який має затримувати воду та блокувати шум міста. Для цього дизайнери використовують бактеріальну целюлозу — матеріал, який виробляють бактерії в процесі ферментації чайного гриба — комбучі.
  • Команда проєкту Changeable створює зйомні текстильні та 3D-друковані кавери для протезів. Такий підхід дозволяє не приховувати протез, а зробити з нього стильний аксесуар.
  • Принти на одязі від проєкту Pink Glasses в ультрафіолетовому світлі доповнюються новими деталями — і висвітлюють проблеми глобального потепління, забруднення природи, війни чи дискримінації.

Протягом Dutch Design Week українські дизайнери планують проводити презентації та зустрічі в онлайн-форматі. Деталі будуть опубліковані на facebook-сторінці проєкту.

Окрім цього, 22 жовтня о 10.30 в рамках Dutch Design Week в інноваційному парку UNIT.City (приміщення UNIT.Core) відкриється виставка проєктів дизайнерів-фіналістів та відбудеться міжнародна дискусія “What is radical creativity?”, на якій експерти з Бельгії, Фінляндії та України поговорять про сучасні виклики, з якими зіштовхується українська креативна екосистема, та обговорять можливості для розвитку та співпраці.

ДОВІДКА

Dutch Design Week — найбільша щорічна дизайнерська подія в Північній Європі. На заході представлені роботи і концепції від більше, ніж 2600 дизайнерів для понад 355 000 відвідувачів.

Фонд K.Fund заснований українським підприємцем Василем Хмельницьким у 2015 році для підтримки проєктів у сфері освіти та економіки. Місія K.Fund — надавати ключі для розвитку та реалізації, забезпечувати можливості для отримання нових знань і навичок, сприяти відкриттям і допомагати вийти на новий рівень.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.