EN

Україно-британський проєкт Digital Art Observatory

Про україно-британський проєкт Digital Art Observatory – дослідницька резиденція, створена у партнерстві платформ V-Art та Electric Artefacts для вивчення колаборацій у світі цифрового мистецтва.

Текст організаторів:

В рамках резиденції було проведено 12 публічних сесій з професіоналами арт-ринку, які можна вільно переглянути на сайті проєкту, а також створено 6 цифрових проєктів і white paper – практичні рекомендації щодо міжкультурної цифрової мистецької співпраці та управління проєктами.

П’ятимісячний проєкт, що розпочався наприкінці літа 2021, спрямований на розвиток інноваційного креативного поля цифрового мистецтва та творчих колаборацій між українськими і британськими митцями та експертами. Також проєкт покликаний сприяти діалогу та розширювати можливості для нових талантів. Основна місія Digital Art Observatory – підтримка митців в період кризи і повного переходу у цифрові формати, а також підвищення обізнаності суспільства про цифрове мистецтво.

“З появою Web 3 і світом, який переосмислив концепцію кордонів, ми вирушили в історичну подорож, щоб скласти карту всесвіту цифрового мистецтва, що поєднує культури Великобританії та України”, – говорить Александра Артамоновськая, координаторка проєкту з британської сторони.

Під час Digital Art Observatory більше десяти українських та британських митців об’єдналися в пари задля створення міжкультурних цифрових робіт. В результаті було реалізовано 6 діджитал проєктів, які можна вільно переглянути на сайті Digital Art Observatory у розділі “Фінальні проєкти” до 31 грудня 2021. Ця віртуальна виставка під назвою “Один із багатьох” фокусується на переосмисленні положення і ролі митця в цифрову епоху.

“Що означають географічне положення та культурний контекст, коли ці речі виходять на цифрову арену? Що відбувається зі специфічним культурним контекстом, з якого щось походить, коли його поміщають серед безлічі деконтекстуалізованих фрагментів візуальних зображень, наративів, ідентичностей та даних набагато більшого цілого – Інтернету?”, – говорить кураторка виставки Ніна Ліссоне (Nina Lissone).

Серед учасників резиденції митці/-сткині Роксолана Дудка, Кріштіна Капелюх (Krisztina Kapeljuh), Юлія Шуткевич, Олівер Дженкінс (Oliver Jenkins), Ізабель Бонафе (Isabel Bonafe), Юлія Бєляєва, Роберт Річардсон (Robert Richardson), Павло Бестужев та Джеймс Джонсон-Перкінс (James Johnson-Perkins).

За результатами проєкту було розроблено white paper – документ з висновками і рекомендаціями експертів, що містить практичні інструменти управління проєктами міжкультурної онлайн-співпраці. White paper пропонує рісьорч на тему шляхів і форматів співпраці в епоху цифрових технологій, проведений в рамках резиденції, а також ефективні рішення для стійких спільних мистецьких практик. Цей документ, який впродовж наступного тижня буде розміщено на сайті проєкту, повинен стати у пригоді культурним операторам та позитивно вплинути на співпрацю як українських і британських митців та експертів, так і глобальної мистецької спільноти.

Організатори розглядають можливість повторного проведення проєкту в майбутньому. 

 

 

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.