EN

УКРАИНА-ЯПОНИЯ. ДИАЛОГ

Вчера в галерее  “Дукат” (Киев) в рамках программы “Оберіг суспільства” состоялось открытие фестиваля японского искусства.

Репортаж с открытия выставки в галерее “Дукат”.

Релиз и программа фестиваля:

Фестиваль «Україна-Японія: Діалог»

27 квітня – 6 травня 2017

Галерея «Дукат» та культурна лабораторія «Educatorium»

Київ, вул. Рейтарська, 8б


Світ японської культури через мистецтво, музику та моду відкриватиметься цієї весни в «Educatorium». На фестивалі «Японія-Україна: Діалог» будуть представлені твори класиків японської гравюри (Хокусай, Утамаро, Утагава), роботи видатних українських графіків та оригінальні видання з ілюстраціями Анатоля Петрицького, Василя Седляра, Георгія Нарбута.

Вплив японської культури на розвиток європейського мистецтва добре відомий, але були й зворотні зв’язки. Особливе місце на виставці буде відведене роботам українського авангардиста Давида Бурлюка. Саме він був одним із перших європейських художників, що привезли до Японії футуризм. У 1920-22 рр. Д. Бурлюк провів у Токіо ряд виставок сучасного мистецтва, у яких, серед інших, демонструвались роботи К. Малевича і В. Татліна.

Модний показ знаменитого українського фешн-дизайнера Федора Возіанова продовжить виставка колекції вінтажних японських кімоно Тетяни Вовк та ювелірні прикраси Тетяни Чорної за мотивами оригамі. В експозиції також буде представлений спільний проект художниці Анастасії Подерв’янської та дизайнера Лілії Братусь «PortraitCoat» — унікальна колекція пальто-кімоно, оздоблених ручною вишивкою.

А оригінальне поєднання бандури та японської флейти у виконання Романа Гриньківа та Un Ryuu відкриє музичну програму фестивалю.

В рамках фестивалю також відбудуться кінопокази, майстер-класи, лекції та дискусії.

Програма подій:

27 квітня, 16:00 – відкриття виставки; 19:00 – концерт;

28 квітня, 19:00 – модний показ Федора Возіанова;

29 квітня, 17:00 – лекція Д. Москалика «Україна-Японія: сьогодні і завтра»;

2 травня, 18:00 – практикум дизайнера Євгена Шешеніна «Кімоно. Практикум»; 19:30 – лекція Марії Курінної «Японія стежками її поетів».

3 травня, 18:00 – лекція дизайнера Євгена Шешеніна «Авангард в моді: Японія. Традиція як база для оригінальної концепції дизайну»;

4 травня, 18:00 – лекція дизайнера Євгена Шешеніна «Екосистема вуличної японської моди: незалежні дизайнери, торговці та медіа»;

5 травня, 19:30 – кінопоказ фільму Алена де Альо «Вітаємо на Фукушимі»;

6 травня, 16:00 – конференція «Україна-Японія: Перспективи співпраці».

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.