“У вимірі часу…” в НМ «Київська картинна галерея»

“У вимірі часу...” в НМ «Київська картинна галерея»

До 31 грудня

Текст організаторів:

Виставка “У вимірі часу. Визначні колекції ХІХ-поч.ХХ ст.”
В експозиції будуть представлені твори Івана Айвазовського, Івана Шишкіна, Зінаїди Серебрякової та Василя Тропініна. Подія присвячена 99-річчю від дня заснування музею.
Це перший із запланованих трьох грандіозних проєктів у рамках програми “Музей відкриває фонди” до 100-річчя музею, яке будуть святкувати наступного року.
Київська картинна галерея володіє значними монографічними колекціями творів, без яких неможливо уявити творчий шлях найвидатніших художників ХІХ-поч.ХХ ст.: Іллі Рєпіна, Івана Шишкіна, Миколи Ге, Михайла Врубеля та ін. Однак лише невелику частину їхніх картин із колекції музею відвідувачі можуть побачити щодня в залах. Програма “Музей відкриває фонди” має на меті ширше розкрити колекцію музею, зосередивши свою увагу на обраному історичному періоді та творчості авторів, що є яскравим відображенням новітніх художніх пошуків своєї епохи.
“У вимірі часу. Визначні колекції ХІХ-поч.ХХ ст.” — це поєднання унікальних полотен із фондів музею, які раніше рідко були презентовані на виставках, та вже знайомих робіт митців з основної експозиції Картинної галереї. Проєкт презентує живописні та графічні твори В. Тропініна, І. Айвазовського, І. Шишкіна та З. Серебрякової.
Це 18 творів різних періодів “володаря морської стихії” Івана Айвазовського: морські та сухопутні пейзажі, акварельні та олійні твори, які показують всю багатогранність художника. Це рідкісні графічні малюнки “царя лісу” Івана Шишкіна, які не представлені в основній експозиції музею. Це романтичні полотна майстра портретного жанру пушкінської епохи Василя Тропініна та різно сюжетні картини Зінаїди Серебрякової, першої жінки, яка увійшла в історію вітчизняного образотворчого мистецтва.
Спеціально для виставки були створені супровідні друковані та відео матеріали, які розкриють особливості творчості художників та формування музейної колекції.
Представлені твори основної експозиції та фондів не лише ближче познайомлять відвідувачів із творчістю видатних митців ХІХ-поч.ХХ ст., а ще й дасть уявлення про справжні багатства нашої колекції.
“У вимірі часу. Визначні колекції ХІХ-поч.ХХ ст.” триватиме до кінця 2021 року. У рамках виставки відбудуться тематичні лекції та екскурсії, які будуть анонсовані на офіційних сторінках музею у соціальних мережах.
Графік роботи: чекаємо на вас щодня окрім понеділка та четверга
з 10:00 – 17:45 (каса до 17:00);
Вартість квитків:
Повний – 80 грн;
Пільговий (пенсіонери, студенти, школярі) – 40 грн.
У зв’язку із запровадженням “червоного” рівня епідемічної небезпеки на території міста Києва від 1 листопада, будуть впроваджені додаткові обмеження.
Відтепер відвідати музей можна лише за умови наявності:
негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, зроблених не більше як за 72 години;
документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документу, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини;
міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати) або однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;
документ, що підтверджує одужання особи від COVID-19, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.
Особи, які не досягли років, можуть відвідувати музей та брати участь у заходах тільки у супроводі дорослих, які мають один із вищезазначених документів.
Не забувайте, будь ласка, про маски та антисептики. В музеї вони знаходяться біля входу, гардеробу та в санітарній кімнаті.

Виставка триватиме до 31 грудня.

Національний музей «Київська картинна галерея»
Терещенківська, 9

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.