EN

У Миколаївському художньому музеї ім. В.В. Верещагіна оцифрують колекцію фарфору

Текст організаторів:

Роздивитися з усіх боків: в українському музеї оцифрують 300 експонатів з фарфору

У Миколаївському художньому музеї ім. В.В. Верещагіна оцифрують колекцію фарфору, більшість якої раніше ніколи не виставляли широкій аудиторії. А отримані цифрові копії експонатів перетворять в 3D моделі.

«Це продовження нашої минулорічної співпраці із музеєм щодо оцифрування графіки. Цього року ми сфокусували увагу на антикварних порцелянових виробах, яких вдосталь у фондах музею, але вони недоступні відвідувачам. завдяки цьому проєкту фарфорові експонати можна буде роздивитися з усіх боків, адже ми створюємо предметну 3D фотографію з обертанням предмету на 360 градусів», – розповідає про проєкт Євген Гомонюк, менеджер з комунікацій та зв’язків з громадськістю КУ «Агенція розвитку Миколаєва».

В рамках проєкту будуть оцифровані, досліджені та каталогізовані біля 300 одиниць фарфору: предмети посуду (чашка, блюдце, ваза, соусник, тарілка тощо) та порцелянові фігурки. Це вироби з країн Західної Європи кінця XVIII – XX ст. (Німеччини, Австрії, Франції, Англії, Іспанії), Східної Європи початку XIX – середини XX ст. (України, Польщі та Росії) та Східної Азії  XX ст. (Японії та Китаю).

За словами Ольги Яблуновської, головної зберігачки фондів музею, колекція фарфору невелика, але дуже цінна. Тому дуже важливо вести цифровий облік музейних цих предметів: «Одне з важливих завдань збереження музейних предметів – це облік цих експонатів. Сьогодні велику роль грає саме оцифрування музейних фондів».

Цифрові копії стануть доступні для перегляду на двомовному веб-ресурсу та у форматі окремого друкованого каталогу. Крім того, для додаткового промо проєкту на основі 5 виробів з фарфору будуть створені 3D-моделі, відзняті навчальні відео на тему фарфору та фотопроект із музейними експонатами. Додатково планується, що місцеві майстри виготовлять спеціальну промо-продукцію з кераміки для популяризації проекту.

Все це дозволить мистецтвознавцям, краєзнавцям і широкому колу користувачів в зручному форматі знайомитися і використовувати в своїх дослідженнях музейну колекцію фарфору з Миколаєва. А самим музейним працівникам – створювати віртуальні виставки, необмежено тиражувати копії предметів, і, нарешті, рекламувати свою колекцію нарівні з іншими музеями України.

Загалом проєкт сприяє збереженню та популяризації культурної спадщини України. Дозволить частково інтегрувати надбання вітчизняної культури у світовий культурний простір. Зокрема, відкриває місто Миколаїв як ще одну точку на культурній мапі країни.

На сьогоднішній день вже оцифрована велика частина предметів. Паралельно йде робота над створенням макетів для друку майбутнього каталогу.

Проєкт з оцифрування музейних фондів реалізує КУ «Агенція розвитку Миколаєва» за підтримки Українського культурного фонду.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.