EN

У Миколаєві оцифрували 500 музейних експонатів та на їх основі створять 3D моделі

У Миколаївському художньому музеї ім. В.В. Верещагіна оцифрують велику колекцію графіки, яка раніше не виставлялася широкій аудиторії. А отримані цифрові копії експонатів перетворять в 3D моделі.

Текст організаторів:

У Миколаївському художньому музеї ім. В.В. Верещагіна оцифрували велику колекцію графіки, яка раніше не виставлялася широкій аудиторії. А отримані цифрові копії експонатів перетворять в 3D моделі.

 

 

«Діджиталізація культурної спадщини, це не тільки світовий тренд, а вимога часу. Ми впевнені, що предмети мистецтва, які зберігаються у музеях, такі ж повноцінні символи Миколаєва, як і його архітектурні пам’ятки. Цим проєктом ми хочемо показати місто з мистецького боку, відкривши його для мистецтвознавців й дослідників. Завдяки співпраці з музеєм ім. Верещагіна, ми зможемо презентувати громадськості ці унікальні артефакти», – розповідає про проєкт Євген Гомонюк, менеджер з комунікацій та зв’язків з громадськістю КУ «Агенція розвитку Миколаєва».

В рамках проєкту вже оцифровані 500 графічних творів XVIII – середини XX століття (акварель, пастель та малюнок). Це роботи В.А. Сєрова, О.М. Бенуа, І.Є. Рєпіна, І.К. Айвазовського, І.І. Шишкіна, К.О. Коровіна, О.Е. Єгорова, В.В. Верещагіна, М.В. Добужинського, С.Ю. Судейкіна, П.Ф. Соколова, П.А. Малявіна, А.П. Рябушкіна, Е.Ф. Крендовського, С.Ф. Колеснікова, К.В. Чеського, Л.С. Бакста, Г.К. Савицького, А.П. Остроумової-Лебедєвої, В.С. Бальца, Є.П. Чемесова, А.Е. Мартинова, О.М. Беклемішева, С.Ф. Галактіонова, І.Г. Щедровського та інших видатних митців, чиї імена стали гордістю вітчизняного та європейського образотворчого мистецтва. Ці твори мають виняткову історичну, художню, наукову та культурну цінність. При цьому більшість з них раніше не експонувалися.

 

 

«Якщо живопис в нас вивчений, то про графіку ми знаємо недостатньо. Вона менше експонується, і практично не показується через відсутність оформлення та наукової обробки. В музеї є старий каталог живописних творів, але каталогу графіки в музеї за всю його історію не існувало. Змінюються історичні епізоди, змінюються співробітники музею, а каталог залишається ненаписаним. Тому цей проект – дуже вдалий момент для того, щоб зайнятися графікою. В ході робіт ми поступово з’ясовуємо, які роботи придбали свого часу, та чим ми володіємо», – ділитися враженням Лариса Твєрітінова, заступник директора художнього музею з наукових питань.

 

 

За словами Ольги Яблуновської, головної зберігачки фондів музею, колекція графіки налічує понад 7000 експонатів. Тому дуже важливо вести цифровий облік музейних цих предметів: «Одне з важливих завдань збереження музейних предметів – це облік цих експонатів. Сьогодні велику роль грає саме оцифрування музейних фондів».

 

 

Цифрові копії стануть доступні для перегляду в форматі веб-ресурсу та окремого друкованого каталогу. Крім того, для додаткового промо музею на основі п’яти графічних робіт будуть створені 3D-моделі в форматі доповненої реальності AR, а також проведені онлайн-лекції з діджиталізації культурної спадщини.

Все це дозволить мистецтвознавцям, краєзнавцям і широкому колу користувачів в зручному форматі знайомитися і використовувати в своїх дослідженнях музейну графіку з Миколаєва. А самим музейним працівникам – створювати віртуальні виставки, необмежено тиражувати копії творів, і, нарешті, рекламувати свою колекцію нарівні з іншими музеями України.

 

 

На сьогоднішній день вже оцифрована велика частина робіт. Паралельно йде робота над створенням макетів для друку майбутнього каталогу.

Проект «Цифрова колекція художнього музею» реалізує КУ «Агенція розвитку Миколаєва» за підтримки Українського культурного фонду.

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України. 

сайт: ucf.in.ua  facebook: https://www.facebook.com/ucf.ua/

 

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.